Aktualności Aktualności

Jarociński Festiwal Kultury Łowieckiej

OKL zaprezentował swoją działalność w Tarcach

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniu 27 października br. uczestniczył w organizowanym po raz pierwszy Jarocińskim Festiwalu Kultury Łowieckiej. Impreza miała miejsce na terenie pałacowo-parkowym w Tarcach.  

OKL na swoim stoisku prezentował eksponaty związane z kulturotwórczą rolą lasu. Były to m.in.: płaskorzeźby, grafiki, intarsje i korzenioplastyka. Młodzież z dużym zaciekawieniem oglądała przywiezione dermoplasty zwierząt takie jak: żubr, głuszec, dzik czy lis. Pracownicy Ośrodka prowadzili również gry i zabawy edukacyjne o tematyce przyrodniczej.

W bogatym programie Festiwalu znalazły się m.in.: pokazy sokolnicze, kynologiczne, wabienia jeleni, występ hejnalistów, czy liczne kiermasze tematyczne. Wiele osób zgromadziła główna atrakcja jaką był pokaz kulinarny w wykonaniu Karola Okrasy i możliwość spróbowania przygotowanych przez niego dań z dziczyzny.    

Podczas wydarzenia połączono propagowanie kultury leśno-łowieckiej z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości, rocznicy Powstania Wielkopolskiego i uczczenia poległych bohaterów z kniei.

Patronat nad wydarzeniem objął Burmistrz Gminy Jarocin Adam Pawlicki i Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarocin Janusz Gogołkiewicz. 

Tekst: Tomasz Rakowski