Aktualności Aktualności

Konkurs na wykonanie mapy mentalnej „Leśne gatunki chronione” rozstrzygnięty!

1 kwietnia br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozstrzygnięto konkurs na wykonanie mapy mentalnej „Leśne gatunki chronione” zorganizowany z okazji obchodów Dnia Ziemi.

Na konkurs spłynęły łącznie 34 prace z dziewięciu szkół: Zespołu Szkół Publicznych nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie, Zespołu Szkół w Kościelnej Wsi, Szkoły Podstawowej w Gołuchowie,  Szkoły Podstawowej nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 3 im. J. Słowackiego w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 18 im. J. Kusocińskiego w Kaliszu, Szkoły Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu, Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu.

Komisja Konkursowa w składzie: dr inż. Benedykt Roźmiarek – Dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, mgr Alicja Antonowicz – kierownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, mgr inż. Karolina Ziółkowska  – st. specjalista w Dziale Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, mgr Rafał Walendowski – st. specjalista w Dziale Muzealnym Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie – dokonała wyboru najlepszych prac i przyznała następujące nagrody i wyróżnienia:

I miejsce: Weronika Kozibura

Szkoła Podstawowa nr 17 z Oddziałami Integracyjnymi w Kaliszu

II miejsce: Maja Krawczyk

Zespół Szkół Publicznych nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie

III miejsce: Julia Matuszczak

Zespół Szkół w Kościelnej Wsi

 

Wyróżnienia: Adrianna Nowak, Zespół Szkół w Kościelnej Wsi; Zuzanna Witczak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu; Zofia Olga Fryś, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu

Wyróżnienie specjalne: Aleksander Łapa

Zespół Szkół Publicznych nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie

 

Uroczysty finał konkursu oraz wręczenie nagród odbędzie się podczas obchodów Dnia Ziemi w Ośrodku Kultury Leśnej, w dniu 25 kwietnia 2019 r. Prace będą prezentowane na wystawie w Powozowni Ośrodka Kultury Leśnej, która będzie towarzyszyć obchodom Dnia Ziemi.          

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie!

Tekst: Karolina Ziółkowska