Aktualności

Konkurs plastyczny „Rok w lesie”

Wyniki

Ośrodek Kultury Leśnej rozstrzygnął konkurs plastyczny zatytułowany „Rok w lesie", który został zorganizowany w związku z festynem edukacyjnym „Spotkanie z lasem". Jego uroczysty finał odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie podczas wymienionego festynu, 9 czerwca br. o godz. 12.10.

 

Do konkursu nadesłano:

Kategoria I – młodzież szkół podstawowych klas I–III (7–10 lat) – 242 prace;

Kategoria II – młodzież szkół podstawowych klas IV–VI (11–12 lat) – 199 prac;

Kategoria III – młodzież gimnazjów (13–15 lat) – 108 prac;

Kategoria IV – młodzież szkół ponadgimnazjalnych (16–19 lat) – 4 prace;

Razem: 553 prac z 36 placówek szkolnych

 

Sąd Konkursowy w składzie:

dr inż. Benedykt Roźmiarek – dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

dr inż. Barbara Czołnik – kierownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej

mgr inż. Joanna Zalejska-Niczyporuk – specjalista ds. edukacji Dział Edukacji i Informacji OKL

mgr Rafał Walendowski – plastyk Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie

przeanalizował nadesłane prace, kierując się następującymi kryteriami:

- zgodność z tematem i kryteriami,

- wartości plastyczne i artystyczne,

- samodzielność w wykonaniu,

- ogólną estetyką pracy,

- pomysłowość i oryginalność ujęcia tematu.

i przyznał nagrody za prace:

 

I kategoria (klasy I–III szkół podstawowych):

I miejsce Olga Kazowska, klasa III d, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Beata Grzęda)

II miejsce Amelia Grabińska, klasa III c, Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu (opiekun: Anna Matuszkiewicz) ex aequo Julia Kaczmarek, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Ewa Portasik-Włodarczyk)

III miejsce Justyna Ciesielska, klasa II, Zespół Szkół w Tłokini Wielkiej (opiekun: Renata Szlenkier) ex aequo Hanna Jakubowska, klasa III c, Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu (opiekun: Anna Matuszkiewicz)

 

Wyróżnienia:

- Maja Frankiewicz, klasa III b, Szkoła Podstawowa nr 13 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Ewa Portasik-Włodarczyk)

- Laura Kaczmarek, klasa II, Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu (opiekun: Katarzyna Ławniczak-Górska)

- Maja Dominiak, klasa II i, Szkoła Podstawowa nr 17 w Kaliszu

- Szymon Strzelec, Klasa I, Szkoła Podstawowa w Wielowsi (opiekun: Sława Piaskowska)

- Julia Orczykowska, klasa III b, Zespół Szkół w Zbiersku (opiekun: Jadwiga Wielechowska)

- Julia Piwek, klasa II d, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Anna Karpińska)

- Agata Kociemba, klasa II d, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Anna Karpińska)

- Oskar Cieślak, klasa I b, Szkoła Podstawowa nr 5 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Irena Treska, Danuta Adamik)

- Natalia Jadczak, klasa III a, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Violetta Lebda)

- Michalina Gołza, klasa III, Szkoła Podstawowa w Rychnowie (opiekun: Renata Kościelak)

 

II kategoria (klasy IV–VI szkół podstawowych):

I miejsce Jakub Waszyński, klasa V, Szkoła Specjalna w Krotoszynie (opiekun Anna Ziembińska)

II miejsce Julia Wielgosz, klasa VI, Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Marzena Swędrowska)

III miejsce Hanna Włodarczyk, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Liskowie (opiekun: Marzena Swędrowska) ex aequo Michał Guzik, klasa VI, Szkoła Podstawowa nr 12 w Koninie (opiekun: Radosław Ślebioda)

 

Wyróżnienia:

- Ignacy Jurek, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Blizanowie (opiekun: Agnieszka Jurek)

- Agnieszka Torchalska, klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Violetta Lebda)

- Wiktoria Bartkowiak, klasa V, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Violetta Lebda)

- Julia Wawrzyniak, klasa IV, Szkoła Podstawowa w Tursku (opiekun: Magdalena Kostuj)

- Kinga Śledź, klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 15 w Koninie (opiekun: Anna Woźniak)

- Weronika Grzegorczyk, klasa V, Zespół Szkół nr 3 w Jarocinie (opiekun: Eugenia Lewandowska)

- Aleksandra Janicka, klasa V a, Szkoła Podstawowa nr 12 w Kaliszu

- Izabella Knopik, o. IV-VI, Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie (opiekun: Anna Ziembińska)

- Kornelia Kłos, o. IV-VI, Zespół Szkół Specjalnych w Krotoszynie (opiekun: Anna Ziembińska)

 

III kategoria (klasy I–III gimnazjum):

I miejsce Julia Mituta, klasa II f, Gimnazjum nr 10 w Kaliszu

II miejsce Paweł  Idziak, klasa II gimnazjum, Zespół Szkół nr 11 w Kaliszu (opiekun: Jolanta Stasiak)


III miejsce Oliwia Kląskała, klasa II gimnazjum, Zespół Szkól Publicznych w Taczanowie Drugim (opiekun: Grażyna Waliszewska)

 

Wyróżnienia:

- Mateusz Mianowski, klasa II gimnazjum, Zespół Szkół nr 11 w Kaliszu (opiekun: Jolanta Stasiak)

   - Amanda Maćczak, klasa II a, Gimnazjum nr 4 w Kaliszu (opiekun: Kamilia Woźniak)

   - Karolina Gruszka, klasa II a, Gimnazjum nr 4 w Kaliszu (opiekun: Kamilia Woźniak)

   - Amanda Smolińska, klasa II a, Gimnazjum nr 4 w Kaliszu (opiekun: Kamilia Woźniak)

   - Olga Moch, klasa II, Gimnazjum nr 1 w Jarocinie (opiekun: Eugenia Lewandowska)

   - Tomasz Bachórz, klasa II, Gimnazjum nr 1 w Jarocinie (opiekun: Eugenia Lewandowska)

- Marta Matuszewska, klasa III gimnazjum, Zespół Szkół Specjalnych w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: E. Rainert)

 

IV kategoria (szkoły ponadgimnazjalne):

I miejsce nie przyznano

II miejsce nie przyznano

III miejsce – nie przyznano

 

Wyróżnienia:

- Dawid Jentek, klasa II d, Zespół Szkół Usługowych w Ostrowie Wielkopolskim (opiekun: Katarzyna Guździoł)

- Oskar Prynczyński, Klasa I Technikum, Zespół Szkół Transportowo Elektrycznych w Ostrowie Wielkopolski (opiekun: Marzena Kosińska-Puchalska)

 

Materiały do pobrania