Aktualności Aktualności

Konkurs plastyczny rozstrzygnięty

Wyniki

„Las nam darzy…”. Pod takim tytułem Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizował konkurs plastyczny, którego uroczysty finał odbędzie się podczas festynu edukacyjnego „Spotkanie z lasem” 7 czerwca br.

Do tegorocznej edycji konkursu wpłynęły łącznie 543 prace z 45 placówek szkolnych. Największą liczbę rysunków przesłano w kategorii klas IV–VI szkół podstawowych – aż 296, trochę mniej w kategorii klas I–III szkół podstawowych – 171. Młodzież klas VII i VIII oraz III klasy gimnazjum przesłała łącznie 56 prac, a od uczniów klas ponadgimnazjalnych wpłynęło prac 20.

Jury pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej, oceniło prace pod względem wartości plastycznych i artystycznych, ogólnej estetyki, samodzielności wykonania oraz zgodności z tematem i przyznało nagrody oraz wyróżnienia.

I kategoria (klasy I–III szkół podstawowych):

I miejsce – Pola Noculak, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Beata Olszak)

II miejsce – Oliwia Bartosik, Szkoła Podstawowa  nr 5 im. UNICEF w Turku (opiekun: Beata Stasiak)

III miejsce – Franciszek Nowicki, Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu (opiekun: Ewa Pszczoła)

Wyróżnienia:

- Amelia Wierczyńska, Szkoła Podstawowa  nr 5 im. UNICEF w Turku (opiekun: Urszula Ogińska)

- Michał Fenger, Zespół Szkół Publicznych im. A. Fiedlera w Kucharkach (opiekun: Agata Prais)

- Maciej Niewiadomski, Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu (opiekun: Ewa Pszczoła)

- Dominik Długi, Szkoła Podstawowa  nr 5 im. UNICEF w Turku (opiekun: Wioletta Pisarek-Iwaniak)

- Kacper Jackowski, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Anna Karpińska)

- Małgorzata Przybyła, Szkoła Podstawowa nr 10 im. M. Konopnickiej w Kaliszu (opiekun: Ewa Pszczoła)

 

II kategoria (klasy IV–VI szkół podstawowych):

I miejsce – Filip Lewicki, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

II miejsce – Anastazja Drytkiewicz, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach (opiekun: Damiana Rutkowska)

III miejsce – Szymon Sornat, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole (opiekun: Elżbieta Olejniczak)

Wyróżnienia:

- Oliwia Durczak, Zespół Szkół im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Prusach (opiekun: Maria Hejna)

- Julia Bierła, Szkoła Podstawowa nr 3 w Jarocinie (opiekun: Eugenia Lewandowska)

- Julia Urbaniak, Szkoła Podstawowa w Witaszycach (opiekun: Eugenia Lewandowska)

- Lena Wajchert, Szkoła Podstawowa im. Polski Niepodległej w Rychnowie (opiekun: Renata Kościelak)

- Allan Szczuraszek, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Iwona Szwarczyńska)

- Patrycja Wróbel, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Beata Olszak)

- Marcel Kwiasowki, Szkoła Podstawowa nr 7 w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Violetta Lebda)

- Jagoda Stodolna, Szkoła Podstawowa nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wlkp. (opiekun: Beata Olszak)

- Karol Kokoszka, Szkoła Podstawowa w Czerminie (opiekun: Krzysztof Jagusiak)

- Mikołaj Durczak, Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. kard. Stefana Wyszyńskiego w Prusach (opiekun: Maria Hejna)

- Agata Hajdasz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

- Zuzanna Karbowiak, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach (opiekun: Damiana Rutkowska)

- Eliza Wieruszewska, Szkoła Podstawowa im. ks. J. Twardowskiego w Dobieszczyźnie (opiekun: Anna Szczublewska)

 

III kategoria (klasy VII i VIII szkół podstawowych i klasy III gimnazjum):

I miejsce – Natalia Zając, Szkoła Podstawowa w Czerminie (opiekun: Krzysztof Jagusiak)

II miejsce – Wiktoria Lindecka, Szkoła Podstawowa w Górze (opiekun: Karolina Biernacik)

III miejsce – Nikola Tułacz, Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Chełmcach (opiekun: Damiana Rutkowska)

Wyróżnienia:

- Magdalena Woźniak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

- Wiktoria Kubicka, Szkoła Podstawowa nr 1 w Kole (opiekun: Elżbieta Olejniczak)

- Zuzanna Rzekiecka, Szkoła Podstawowa im. A. Zalewskiego w Świnkowie (opiekun: Klaudia Szubert)

- Oliwia Michalak, Szkoła Podstawowa im. Ewarysta Estkowskiego w Jaraczewie (opiekun: Agnieszka Płończak)

- Kamila Hałajdziak, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

- Magdalena Kałużna, Zespół Szkół w Mieszkowie (opiekun: Marzena Skrzypczak)

 

Kategoria IV (klasy ponadgimnazjalne):

I miejsce (ex aequo) – Weronika Latańska, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

I miejsce (ex aequo) – Weronika Wieruszewska, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

III miejsce – Eliza Florczak, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

Wyróżnienie:

- Marta Urbaniak, Zespół Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych CKU w Marszewie (opiekun: Paulina Czajka)

- Małgorzata Woźniak, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Słupcy (opiekun: Ilona Schoen)

- Patrycja Wawrzyniak, Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące w Pleszewie (opiekun: Dorota Cichy)

Laureatom przekazujemy serdeczne gratulacje i zapraszamy na uroczysty finał, który odbędzie się 7 czerwca br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, o godz. 11.00 w wiacie edukacyjnej na placu podworskim.

Szczegóły wydarzenia dostępne w załączniku poniżej.

Materiały do pobrania