Aktualności Aktualności

Końskie pasje Rafała Walendowskiego

Wystawa w Muzeum Leśnictwa. Zapraszamy!

Od 14 marca w Oficynie można oglądać wystawę fotograficzną prezentującą konie największą pasję Rafała Walenowskiego, pracownika Ośrodka Kultury Leśnej. Na wystawę składa się autorski wybór fotografii, gdzie koń jest najważniejszym elementem prezentacji, widać jego piękno i doskonałość, ale też ogromną miłość autora do tych zwierząt.

 

Jak widzimy na prezentowanej wystawie, oprócz pędzla artysta posługuje się równie dobrze aparatem fotograficznym. Wydaje się, że to technika względnie łatwa, ale tak nie jest. Główna trudność polega na tym, aby to, co widzą nasze oczy, zobaczył także obiektyw aparatu, który bezlitośnie obnaży naszą niewiedzę.

Rafał Walendowski jest nam znany jako artysta, który z finezją tworzy obrazy w trudnej, wymagającej wyobraźni i precyzji warsztatu technice akwareli. Znane też są jego ilustracje w licznych pismach hipologicznych, a zwłaszcza w kwartalniku „Araby”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Jerzy Dudała, redaktor magazynu „Hodowca i Jeździec”; cytaty z folderu przygotowanego na okres wystawy)

 

Zapraszamy do wizyty w Muzeum Leśnictwa. Wystawę „Końskie pasje Rafała Walendowskiego" można oglądać do końca maja 2019 roku.