Aktualności Aktualności

Noc Muzeów

1850 gości zwiedzało Muzeum Leśnictwa nocą

Po raz piętnasty z rzędu dnia 19 maja 2018 roku Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie uczestniczył w ogólnopolskim i europejskim wydarzeniu Noc Muzeów.

W tym roku udostępniliśmy wystawy stałe i czasowe w dwóch naszych obiektach Powozowni i w Oficynie. Niewątpliwą atrakcją Oficyny była wystawa rzeźby Arkadiusza Mańczyka, na której prezentowaliśmy ptaki polskich lasów. Natomiast w Powozowni, obok nowoczesnej wystawy „Przyrodnicze podstawy leśnictwa”, można było nacieszyć się wystawą „Bartnicy. Leśni pszczelarze”, gdzie zobaczyliśmy narzędzia do wyrobu barci, sposób ich użycia a także poznaliśmy historię bartnictwa i pszczelarstwa. W największej sali wystaw czasowych zaprezentowaliśmy wystawę fotograficzną „Lasy w stulecie odzyskania niepodległości”. To niecodzienna prezentacja pracy i dokonań leśników na przestrzeni ostatnich stu lat.

Niespodzianką była możliwość nocnego zapoznania się z ekspozycją terenową maszyn i urządzeń leśnych zgromadzonych na placu podworskim.

Z tych atrakcji, w pogodny, nieco chodny, acz wybitnie spacerowy wieczór skorzystało 1850 gości, którym bardzo dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy w przyszłym roku.

Tekst: Konrad Bul