Aktualności Aktualności

OKL na Kaliskim Miodobraniu

Dziewiąta edycja targów miodu i wyrobów pszczelarskich

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, 23 września br. uczestniczył w IX Kaliskim Miodobraniu. Festyn odbył się na terenie Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Z okazji tego wydarzenia Ośrodek przygotował stoisko, na którym można było obejrzeć m.in. zabytkową miodarkę: ule warszawski i wielkopolski, strój pszczelarza a także narzędzia wykorzystywane w przeszłości przez bartników do drążenia barci. Pracownicy OKL przeprowadzali gry i zabawy edukacyjne o tematyce pszczelarskiej, które cieszyły się dużym zainteresowaniem nie tylko dzieci, ale i dorosłych. Nie zabrakło rozmów przy ulach. Goście, którzy do tej pory nie zwiedzali Ośrodka Kultury Leśnej z zainteresowaniem przyjmowali informację, że właśnie w Gołuchowie znajduje się wystawa na temat pszczelarstwa i bartnictwa.

Impreza zgromadziła grono osób, które nie tylko zamierzały w tym dniu zakupić miód, ale też uczestniczyć w pokazie wirowania miodu, wziąć udział w rodzinnym konkursie wiedzy i zobaczyć występ zespołu folklorystycznego Krotoszanie.

Organizatorem Kaliskiego Miodobrania był Regionalny Związek Pszczelarzy Wielkopolski Południowej w Kaliszu oraz Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu.