Aktualności Aktualności

Pejzaże Marka Kiedrowskiego

Wystawa w Muzeum Leśnictwa

Od 21 czerwca br. w Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie można oglądać wystawę fotograficzną „Pejzaże Marka Kiedrowskiego”. Autor zdjęć jest leśnikiem pracującym w Nadleśnictwie Kościan. Wykonywana przez niego praca pozwala nie tylko na powody do satysfakcji zawodowej, ale również twórcze spełnienie. Przyroda inspiruje go od najmłodszych lat, a owocem wieloletniej pasji fotograficznej są zdjęcia z różnych stron Polski i Europy. Na wystawie prezentowanej w Ośrodku Kultury Leśnej można oglądać kadry, na których utrwalił ziemię kościańską, polskie wybrzeże, jak również pejzaże z Czech, Niemiec, Włoch, Grecji czy hiszpańskiej Teneryfy.

Wszystko rozpoczęło się od książki Stefana Jarosza „Krajobrazy Polski” z 1956 r., pochodzącej z domowej biblioteczki. Była ona dla Marka Kiedrowskiego inspiracją i wzorcem, jak pokazywać piękno i różnorodność naszego kraju za pomocą zdjęć. Swoją przygodę z fotografowaniem rozpoczął 30 lat temu, kiedy pobierał naukę leśną. Dzisiaj jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów. Dwukrotnie zdobył złoty medal United Photographers International w konkursie organizowanym przez The Photographic Society of New York. Fotografia „Aleja” zdobyła złoty medal The Royal Photographic Society of Great Britain. Otrzymał również srebrny medal w prestiżowym Swiss International Photo Contest w 2013 roku. W swoim dorobku posiada także szereg innych nagród i wyróżnień.

Podczas wernisażu, autor opowiedział o swojej pasji, a także zabrał przybyłych na spotkanie gości w podróż po lasach i okolicach Nadleśnictwa Kościan, oraz w odleglejsze zakątki Europy, prezentując je na zdjęciach i wzbogacając niezwykle interesującym komentarzem.

Zapraszamy do zwiedzania wystawy w Muzeum Leśnictwa – Oficynie. Potrwa ona do połowy września br.