Aktualności Aktualności

Ze sztuką bezpieczniej

IV Powiatowy Przegląd Twórczości Dziecięcej

Przedszkolaki i uczniowie klas I–III szkół podstawowych z powiatu pleszewskiego, 25 i 26 maja br. uczestniczyli w IV Powiatowym Przeglądzie Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej" zorganizowanym w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Przegląd składał się z części konkursowej odbywającej się na scenie w „Powozowni" oraz edukacyjnego festynu w plenerze, i miał na celu podniesienie poziomu wiedzy na temat bezpieczeństwa wśród dzieci.

Uczestnicy Przeglądu prezentowali piosenki, inscenizacje, taniec i recytacje. Czarowali słowem, znakomitą choreografią, doskonałym przygotowaniem i swobodą występów na scenie. Dodatkowymi atutami były kostiumy i bogata scenografia. Jury konkursowe, któremu przewodniczył mł. asp. Mariusz Glapa z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, oceniło 16 wystąpień w kategorii przedszkoli i 11 w kategorii klas I–III szkół podstawowych i przyznało nagrody oraz wyróżnienia. Grand Prix Przeglądu zdobyli przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Żegocinie za doskonałą grę aktorską w inscenizacji „Na ratunek".

Po występach konkursowych uczestnicy Przeglądu zwiedzali wystawy w Muzeum Leśnictwa, uczestniczyli w leśnych grach i zabawach zorganizowanych w plenerze przez Ośrodek Kultury Leśnej oraz w pokazach przygotowanych przez strażaków. Wchodzili do zadymionego namiotu, by uratować misia, budowali drewnianą wieżę przeciwpożarową, rozpoznawali jadalne i trujące gatunki rosnące w lesie, starali się profesjonalnie udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Wykonanie zadań w ośmiu stanowiskach edukacyjnych owocowało zdobyciem certyfikatu „Jestem bezpieczny i dbam o przyrodę".

Organizatorami konkursu byli Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Uroczyste wręczenie nagród będzie miało miejsce 4 czerwca br. podczas Dni Otwartych w Komendzie Powiatowej PSP w Pleszewie.

 

Wyniki IV Powiatowego Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej"

Występy oceniło Jury w składzie:

Przewodniczący: mł. asp. Mariusz Glapa – KP PSP Pleszew

Członkowie: Alicja Antonowicz – Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie; Barbara Jaworska – Starostwo Powiatowe w Pleszewie; Jacek Jackowicz – Teatr im. W. Bogusławskiego w Kaliszu

 

Zespoły przedszkolne (25 maja)

Wyróżnienia:

– grupa „Miśki" z Przedszkola w Czerminie za przedstawienie „Dbajmy o Ziemię"

– Martyna Cichorek z Przedszkola w Czerminie za piosenkę pt. „Wielkie dziś sprzątanie świata"

– Michał Borkowski z Przedszkola w Taczanowie Drugim za wiersz pt. „Straż pożarna"

 

III miejsce – grupa „Żabki" z Przedszkola w Taczanowie Drugim za przedstawienie pt. „Jesteśmy bezpieczni"

II miejsce – grupa „Smerfy" z Przedszkola „Bajka" w Pleszewie za przedstawienie „Jak rozweselić Ziemię"

I miejsce – grupa „Żabki" z Przedszkola w Gołuchowie za taniec „Nasza straż pożarna"

 

Zespoły szkolne (26 maja)

Wyróżnienia:

– Wiktor Jabłoński ze Szkoły Podstawowej w Tomicach za piosenkę pt. „Rowerowa wycieczka"

– Maria Krysztofiak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie za piosenkę pt. „Pięknie żyć"

– Nicol Musielak z Zespołu Szkół Publicznych nr 2 w Pleszewie za piosenkę pt. „Jasne niebo, czysta woda".

 

III miejsce – uczniowie klas IIa i IIb z Zespołu Szkół w Choczu za przedstawienie pt. „Wóz strażacki"

II miejsce – klasa II z Zespołu Szkół Publicznych nr 1 w Pleszewie za przedstawienie „Szewczyk Dratewka ratuje przyrodę"

I miejsce – klasa IIa ze Szkoły Podstawowej w Dobrzycy za przedstawienie pt. „Leśna opowieść"

 

Grand Prix Przeglądu zdobyli uczniowie klas I–III z Zespołu Szkół Publicznych w Żegocinie za przedstawienie „Na ratunek".