Asset Publisher Asset Publisher

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie świętował Wielki Dzień Pszczół

4 sierpnia 2019 r. w Ośrodku w Gołuchowie odbył się po raz kolejny Wielki Dzień Pszczół – wydarzenie łączące dobrą zabawę i edukację. Odwiedzający mogli tego dnia wziąć udział w grze terenowej, w której wczuwali się w rolę pszczoły i poznawali fascynujący świat owadów, a także przyjrzeć się pracy bartnika, objaśniającego etapy powstawania kłody bartnej, jak również podziwiać jego zręczność podczas wchodzenia na drzewo przy pomocy leziwa.

Zainteresowani zaglądali do żywego ula oraz zdobywali informacje na temat życia i zwyczajów pszczół, poznawali produkty pszczele i popróbowali różne gatunki miodów.

Najmłodsi pod czujnym okiem malarzy z kieleckiej delegatury Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej  rysowali w takt muzyki sylwetki pszczół, a starsi malowali na torbach.

Wielki Dzień Pszczół obchodzony jest w całej Polsce od 2013 roku w ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”.  Celem tego wydarzenia jest ochrona pszczół i uświadomienie społeczeństwu,  jak ważną rolę pełnią w naszym środowisku. 

Tekst: Karolina Ziółkowska