Wydawca treści Wydawca treści

Informacja turystyczna

Podstawowe informacje o funkcjonowaniu obiektów Ośrodka Kultury Leśnej, m.in. godziny otwarcia Muzeum Leśnictwa, cennik biletów wstępu i noclegów w obiekcie edukacyjnym „Obora".

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do odwiedzin Muzeum Leśnictwa, parku-arboretum oraz Pokazowej Zagrody Zwierząt.

MAPA DO POBRANIA

 

MUZEUM CZYNNE:

wtorek – niedziela: 10.00 – 16.00

 

Szanowni Państwo, z uwagi na konieczność zminimalizowania ryzyka zakażenia koronawirusem park-arboretum w Gołuchowie zostaje zamknięty do odwołania. Nieczynne są również Pokazowa Zagroda Zwierząt oraz parking OKL przy ul. Borowskiego wraz przyległą infrastrukturą turystyczną i sportową. O możliwości ponownego zwiedzania obiektów Ośrodka Kultury Leśnej będziemy Państwa informować. Prosimy o dostosowanie się do sytuacji i przestrzeganie ograniczeń. Przepraszamy za zaistniałe utrudnienia. Wynikają one z troski o dobro nas wszystkich.
Zostają również odwołane najbliższe wydarzenia edukacyjne w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie: „Sowi wieczór” (13 i 14 marca br.) oraz obchody Międzynarodowego Dnia Lasów (19–22 marca br.). Od 12 marca br. do odwołania nieczynne jest również Muzeum Leśnictwa.
W związku z zagrożeniem wirusem SARS-Co-v-2 biblioteka OKL będzie nieczynna do odwołania.
MUZEUM W 2020 ROKU BĘDZIE NIECZYNNE w następujące dni: 1 stycznia (środa), 11 kwietnia (Wielka Sobota), 12 kwietnia (Niedziela Wielkanocna), 13 kwietnia (Poniedziałek Wielkanocny), 11 czerwca (Boże Ciało), 1 listopada, 24, 25 i 26 grudnia (Boże Narodzenie) oraz każdy poniedziałek.

Bilety wstępu:

„Oficyna": ulgowy 4 zł, normalny 7 zł, rodzinny 15 zł, wynajęcie przewodnika po muzeum 30 zł.

„Powozownia": ulgowy 4 zł, normalny 7 zł, rodzinny 15 zł, wynajęcie przewodnika po muzeum 30 zł.

„Dybul": ulgowy 1 zł, normalny 2 zł (bilet ważny również w „Chałupie – leśniczówce").

Chałupa – leśniczówka: ulgowy 1 zł, normalny 2 zł (bilet ważny również w obiekcie „Dybul").

Przewodnik po wszystkich obiektach i wystawach dla grupy do 30 osób (od wtorku do piątku, po wcześniejszym uzgodnieniu i potwierdzeniu przyjęcia zlecenia) – 100,00 zł.

Wstęp wolny do muzeum w każdą środę. Zwolnieniu nie podlega opłata za przewodnika.

Od dnia 15 października wystawy: Ochrona lasu, Kancelaria leśnika, Pasiecznictwo, dostępne od wtorku do piątku w godzinach 10.00–15.00 po wcześniejszym uzgodnieniu pod numerem 62 7615045 w. 122
PARK-ARBORETUM czynny codziennie od świtu do zmierzchu. WSTĘP WOLNY.
POKAZOWA ZAGRODA ZWIERZĄT czynna codziennie od świtu do zmierzchu.    WSTĘP WOLNY.