Wydarzenia Wydarzenia

Wielki Dzień Pszczół

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do uczestnictwa w Wielkim Dniu Pszczół, który odbędzie się  19 sierpnia 2018 roku (niedziela) w Muzeum Leśnictwa – Powozowni, oraz w jej bliskim sąsiedztwie, w godzinach 11.00 – 16.00.

W programie m.in.: finisaż wystawy „Leśni pszczelarze", pokaz filmu „Bartnictwo Puszczy Grodzieńskiej" z 1938 r., demonstracja pracy bartnika oraz wykład Jerzego Gnerowicza na temat pszczelarstwa. Uczestnicy tego święta będą mogli wziąć udział w grach i zabawach dydaktycznych z nagrodami. Zaplanowano też kiermasz miodów i wyrobów pszczelarskich, organizowany we współpracy z Regionalnym Związkiem Pszczelarzy Wielkopolski Południowej im. prof. dr Teofila Ciesielskiego w Kaliszu.

Ośrodek Kultury Leśnej po raz czwarty bierze udział w programie Z Kujawskim pomagamy pszczołom". Akcja ma na celu popularyzację wiedzy o pszczołowatych oraz podnoszenie świadomości społeczeństwa na temat ich roli w naturze. Działania te mają także inspirować do tworzenia miejsc przyjaznych pszczołom.

Materiały do pobrania