Aktualności Aktualności

„Światłem malowane”

Wyjątkowe fotografie leśnika

2 września otwarto nową wystawę czasową pt. „Światłem malowane”. Są to fotografie pokazujące piękno polskiej przyrody autorstwa Łukasza Gwiździela – leśnika, pracownika Nadleśnictwa Lutówko (RDLP w Toruniu).

Uroczystego rozpoczęcia wydarzenia dokonała Pani Dyrektor Ewa Jedlikowska, witając zebranych gości oraz autora, jednocześnie gratulując mu tak pięknych prac, w których widać zaangażowanie i serce, zarówno do przyrody, jak i samej fotografii. Następnie głos zabrał sam autor, który wspomniał, że na co dzień jest człowiekiem raczej małomównym, ale na temat swojej pasji mógłby rozmawiać godzinami – z czego, po części oficjalnej, skwapliwie skorzystała zgromadzona publiczność. Leśnik chętnie opowiadał o okolicznościach powstawania przedstawionych fotografii, oraz podkreślał, że najważniejsze dla niego jest światło, bo to ono tworzy atmosferę kadru i sprawia, że zdjęcie przestaje być zwyczajne i może z niego powstać małe artystyczne dzieło. 

Jako przedsmak całej wystawy, prezentujemy Państwu wybrane prace.

Zapraszamy do odwiedzenia ekspozycji w Muzeum Leśnictwa!

Zapraszamy również na stronę internetową autora: www.lukaszgwizdziel.pl, a także śledzenia go na portalach społecznościowych facebook.com/lukasz.gwizdziel.fotografia oraz instagram.com/lukasz.gwizdziel.lighthunter.

Tekst: Joanna Kostka