Aktualności Aktualności

„Aga Czyż i jej fotografia”

Prezentujemy Państwu kolejną wirtualną wystawę, tym razem są to fotografie Agnieszki Czyż

Autorka urodziła się w Kielcach i jest absolwentką Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Kielcach.

Od lat związana jest z Osiedlowym Klubem Kultury „Miniatura”, działającym przy Kieleckiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Obecnie pracuje jako instruktor plastyk i  jest odpowiedzialna za prowadzenie zajęć dydaktycznych z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Prowadzi sekcję plastyczną „KAP 65” oraz zajęcia z fotografii. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej, Delegatura w Kielcach.

Od lat pasjonuje ją fotografia, ale zajmuje się także innymi dziedzinami sztuki, takimi jak malarstwo, rysunek i grafika. Jej fotografie są interpretacją i przetworzeniem wrażeń wyniesionych z otaczającego ją świata. Poprzez „filtr” własnej wrażliwości artystycznej pokazuje i utrwala przyrodę i krajobraz.

Autorka bierze czynny udział w wydarzeniach kieleckiego środowiska plastycznego i fotograficznego, a także w wielu plenerach, wystawach indywidualnych i grupowych. Była również uczestniczką Międzynarodowego Pleneru Artystycznego „Inspiracje leśne V”, który odbył się w sierpniu 2019 roku w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Większość z prezentowanych prac powstała właśnie podczas tego wydarzenia.

Materiały do pobrania