Aktualności Aktualności

Konkurs Mój Las rozstrzygnięty

XXXII edycja konkursu

12 stycznia br. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie rozstrzygnięto konkurs „Mój las” na szczeblu regionalnym.

Do tegorocznej edycji konkursu napłynęło łącznie 67 prac ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. oraz Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku. W pierwszej kategorii wiekowej (klasy I-III SP) uczniowie tworzyli prace plastyczne dowolną techniką, w formacie do A4, na temat: „Moja ulubiona pora roku”. Nadesłano 59 dzieł, wśród których były wyklejanki, rysunki malowane farbami, kredkami i darami lasu. Uczniowie starszych klas (II kategoria – klasy IV-VI SP) mieli za zadanie wykonać prace opisowe na temat: „Mieszkania leśnych zwierząt”. Ale i tu obok wypracowań znalazły się rysunki, wykresy, zdjęcia, które okraszały teksty. Młodzież klas IV-VI nadesłała 17 dzieł. Do III kategorii (klasy VII-VIII SP i III gimnazjum) dostarczono tylko jedną pracę pod tytułem: „Zapraszam na trzydniową wycieczkę do lasu w mojej okolicy”. Uczniowie szkół średnich (IV kategoria) w tym roku nie przystąpili do konkursu.

Jury pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora OKL, po przeanalizowaniu prac przyznało nagrody i wyróżnienia. W pierwszej kategorii wiekowej I miejsce otrzymała Lena Szczebiot z klasy I a, a II miejsceMikołaj Mielcarz z klasy I b. Obydwoje uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. III miejsce przyznano Natalii Chrzuszcz z klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku. W tej kategorii zostały także wyróżnione prace: Antoniny Kaźmierczak (lat 8), Magdaleny Pietrzak z klasy II b i Wojciecha Szymczaka z klasy I b – uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp. oraz Wiktorii Gromady, klasa II, Zuzanny Misztal, klasa I b, Lidii Paszewskiej, klasa II a, Oliwii Pawlaczyk, klasa I b, Gabrieli Piergies, klasa III b i Gabrieli Urbaniak, klasa I d – uczennic ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. UNICEF w Turku.

W II kategorii wiekowej I miejsce otrzymali ex aequo –  Cezary Goliński z klasy IV b i Hubert Warkocki z klasy IV a, II miejsce przyznano Piotrowi Wojtkowiakowi z klasy V c, a III miejsceWitoldowi Liskowi z klasy IV a. W tej kategorii przyznano również wyróżnienia. Otrzymali je: Aleksandra Puciata z klasy V c, Wiktoria Szymczak z klasy V a, Oskar Kubiak z klasy V a, Artur Liberski z klasy IV a oraz Szymon Szymczak z klasy IV b. Nagrodzeni i wyróżnieni uczniowie uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.

W III kategorii jury wyróżniło pracę Agaty Szymczak z klasy VII b (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Koźminie Wlkp.)

Po dwie najlepsze prace z I i II kategorii oraz wyróżniona w trzeciej zostały wysłane do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie, gdzie wezmą udział w II etapie konkursu.

Uroczysty finał konkursu odbędzie się 13 lutego 2019 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, na który zapraszamy nagrodzonych i wyróżnionych uczniów wraz z opiekunami.

Wszystkim laureatom jeszcze raz serdecznie gratulujemy!

Tekst: Joanna Zalejska-Niczyporuk