Aktualności Aktualności

Nowa odsłona VII Festiwalu Kultury Leśnej i Łowieckiej w Gołuchowie

Wyniki konkursu

VII Międzynarodowy Festiwal Kultury Leśnej i Łowieckiej w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbył się 15 maja 2021 r. W ramach Festiwalu miejsce miały: VII Gołuchowski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich oraz VII Gołuchowski Konkurs Muzyki Myśliwskiej. Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną wywołaną wirusem SARS CoV-2, Festiwal przybrał nową zdalną formę. Z sygnalistami z całej Polski łączyliśmy się poprzez komunikator internetowy.

Wydarzenie, w formie spotkania on-line, odbyło się w budynku konferencyjno-edukacyjnym Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Oficjalne rozpoczęcie nastąpiło o godz. 10:00 słowem wstępu wygłoszonym przez Dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, Benedykta Roźmiarka. W konkursie udział wzięło 31 osób, w tym 22 solistów i cztery zespoły. W składzie jury zasiedli: Krzysztof Kadlec (przewodniczący), Agnieszka Rybicka i Andrzej Kulka.

Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu ufundował sygnałówkę dla najlepszego zawodnika w klasie A. Zwycięzcą w tej kategorii okazał się pan Błażej Chmielewski grający w Zespole Trębaczy Leśnych „Bór”.

Nagrodę Grand Prix Festiwalu – statuetkę żubra przyznano Zespołowi Trębaczy Leśnych „Bór” za najlepsze, przepiękne wykonanie utworów w muzyce myśliwskiej.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy występów oraz podjęcia wyzwania w całkiem nowej odsłonie Festiwalu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku będziemy mieli możliwość spotkania stacjonarnego.

Pełna lista wyników zmagań konkursowych dostępna jest poniżej w załącznikach.