Aktualności Aktualności

Pejzaże Podlasia

Zapraszamy do wirtualnego zwiedzania

Prezentujemy Państwu wystawę fotograficzną pt. „Pejzaże Podlasia”, na którą składa się 30 wybranych fotogramów, których autorem jest Artur Bieńkowski.

Absolwent wydziału zootechniki, Akademii Rolniczej w Lublinie. Wieloletni pracownik najstarszej polskiej stadniny koni czystej krwi arabskiej w Janowie Podlaskim, która w 2017 roku obchodziła 200-lecie istnienia. Jest on także instruktorem jeździectwa i inicjatorem wielu imprez sportowo-kulturalnych, m.in. zawodów hipicznych, koncertów oraz wystaw. W wolnych chwilach fotografuje, uwieczniając na swoich zdjęciach podlaskie krajobrazy oraz sceny z życia janowskiej stadniny. Artur Bieńkowski poświęca się także działalności społecznej, będąc Wiceprezesem Stowarzyszenia „Nadbużańskie Dwory i Pensjonaty”, członkiem zarządu fundacji im. Ludwika Maciąga „Eos” i sekretarzem lokalnej organizacji turystycznej „Między Bugiem a Krzną”. Sam o sobie mówi że zainteresowanie sztuką zawdzięcza prof. Ludwikowi Maciągowi, prof. Stanisławowi Bajowi oraz Maciejowi Falkiewiczowi, znakomitym polskim malarzom, związanym z Akademią Sztuk Pięknych w Warszawie.

Autor na stałe mieszka w Janowie Podlaskim, gdzie w otoczeniu pięknych janowskich arabów i niezwykłego krajobrazu nadbużańskich łąk i pól poszukuje inspiracji do swojej twórczości fotograficznej.

Tekst: Rafał Walendowski