Aktualności Aktualności

Porest w zagrodzie

Uroczyste nadanie imienia żubrowi

7 października na tablicy z wykazem mieszkańców żubrzej zagrody umieszczono deskę z imieniem POREST. W taki sposób nadano imię byczkowi, który przyszedł na świat 9 maja tego roku. Imię Porest wyłoniono w drodze konkursu. Pani Agata Tomczak, która je zgłosiła, podczas uroczystości nadania imienia wyjaśniła, że nawiązuje ono do słowa restytucja a także angielskich słów: forest – las oraz rest – odpoczynek. „Matka chrzestna” żubra – honorowy gość wydarzenia – spotkała się z przedszkolakami z Kościelnej Wsi oraz dziećmi ze Szkoły Podstawowej w Jedlcu, które tego dnia uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych. Miała też możliwość podglądać z bliska karmienie żubrów.

Podczas uroczystości dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej obdarowała laureatkę konkursu nagrodą, a do  dzieci trafiły kolorowanki i książeczki przedstawiające historyjkę o wesołym żubrzątku. Nagrodą dla laureatki był również spacer po parku-arboretum i zwiedzanie Muzeum Leśnictwa z przewodnikiem.

Przez kilka godzin na terenie zagrody działała żubrza czytelnia, z której korzystały również inne osoby zwiedzający w tym dniu zagrodę.