Aktualności Aktualności

Święto Drzewa 2019

I EDYCJA EKOLOGICZNEGO SPOTKANIA

Czytanie wierszy zainaugurowało obchody Dnia Drzewa, które odbyły się 10 października w wiacie edukacyjnej na placu podworskim Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wiersze i fragmenty prozy przybyłym gościom przeczytali: Marek Zdunek – wójt Gminy Gołuchów, Katarzyna Maciejewska – Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie, Paulina Vogt-Wawrzyniak – kierownik Muzeum Narodowego w Poznaniu, oddział w Gołuchowie, Patryk Ortell – pracownik Działu Edukacji i Informacji Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, Jagoda Janiak – uczennica Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie, Piotr Krupiński – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie, Jakub Ryfa – uczeń Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Gołuchowie.

Następnie wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni do zabawy z kalendarzem celtyckim, w którym to do dnia urodzin każdego człowieka przypisany jest konkretny gatunek drzewa. Na zakończenie uczniowie odśpiewali piosenkę na cześć drzewa, napisaną specjalnie na tą okazję.

Uroczystość zorganizowali: Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie, Gołuchowskie Centrum Kultury ZAMEK oraz Biblioteka Publiczna Gminy Gołuchów.

Tekst:Karolina Ziółkowska