Aktualności Aktualności

W Gołuchowie trwa Międzynarodowy Plener Artystyczny „Inspiracje leśne V”

Dzieła inspirowane lasem, naturą i pięknymi sceneriami parku-arboretum, powstają podczas trwającego w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie pleneru artystycznego pod nazwą „Inspiracje leśne V”.

Wśród dwudziestu dwóch uczestników piątej edycji pleneru znaleźli się artyści z Polski, Niemiec i Holandii. Malarze szukając natchnienia w przyrodzie, starają się jednocześnie znaleźć odpowiedź na pytanie: czym dla nich jest las?

Tegoroczne spotkanie odbywa się w dniach 2–11 sierpnia i jest okazją do twórczej pracy oraz międzynarodowej integracji. Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie od wielu lat goszcząc artystów z różnych stowarzyszeń twórczych, sprawuje mecenat nad sztuką inspirowaną lasem.

Korzystając z wakacyjnej aury, zapraszamy wszystkich chętnych do przyjazdu do Gołuchowa, gdzie do soboty będzie można podglądać pracę artystów, porozmawiać z nimi, a może nawet uzyskać kilka cennych wskazówek dotyczących warsztatu.

Podczas pleneru zorganizowano również warsztaty plastyczne oraz warsztaty z zakresu grafiki i wikliniarstwa dla dzieci i młodzieży, w których uczestniczyli zaproszeni artyści. Podczas wspólnych zajęć chętni mogli stworzyć własne kompozycje, rozwijając tym samym swoją wyobraźnię i zamiłowania artystyczne.

Efektem dziesięciodniowej pracy malarzy będzie wystawa poplenerowa, którą oglądać będzie można od niedzieli (11 sierpnia) w Powozowni, jednym z obiektów Muzeum Leśnictwa.

Wydarzenie patronatem medialnym objęli: Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań oraz ogólnopolskie czasopismo „Echa Leśne”.

Plener współfinasowany jest przy udziale środków Fundacji Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Tekst: Tomasz Rakowski