Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Bajarze z Leśnej Polany – krasomówczy konkurs po raz 17.

Bajarze z Leśnej Polany – krasomówczy konkurs po raz 17.

Już 21 marca w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie odbędzie się XVII Ogólnopolski Konkurs „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Wydarzenie objęli patronatem honorowym Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk.

W krasomówczym konkursie biorą udział gawędziarze potrafiący w sposób nietuzinkowy i inspirujący opowiadać o lesie. Jego siedemnasta edycja wypada w jubileuszowym roku 100-lecia Lasów Państwowych. Tym razem także nie zabraknie gawęd z historią w tle. U podstaw organizacji konkursu leżą szerzenie wiedzy, budowanie odpowiedzialnych postaw wobec przyrody oraz zachęcanie do częstego korzystania z uroków polskich lasów.

Konkurs przebiega w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież szkół średnich do 19. roku życia oraz dorośli. Uczestnicy zgłaszali nagrania swoich gawęd. Filmy oceni Kapituła Konkursu, a laureatów posłuchamy „na żywo” podczas uroczystego finału, który odbędzie się 21 marca 2024 r. w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Patronat medialny: TVP3 Poznań, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej, Kalisz24.info, „Głos Lasu", „Echa Leśne".