Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

 

7-8 października Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zorganizuje wydarzenie, które wpisuje się w obchody Światowego Dnia Drzewa.

Celem przedsięwzięcia jest zwrócenie uwagi na konieczność dbania o las. Chcemy pokazać młodym ludziom, jak ważna jest troska o drzewa, które stanowią domy dla wielu zwierząt.

Jednym z zadań Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie jest przekazywanie wiedzy na temat sposobów ochrony przyrody oraz ukazywanie zachowań służących rozwojowi zrównoważonej gospodarki leśnej. Podczas wydarzenia posadzimy drzewa na terenie parku-arboretum, rozmieścimy budki dla nietoperzy oraz poznamy zachowania i zwyczaje tych niezwykłych ssaków. Będzie można wysłuchać wykładu chiropterologa, a także nakarmić nietoperza

 

 

Dzień Drzewa, 7–8.10.2023 r. – program:

 

Drzewa domami wielu zwierząt

 

7 października

 

11:00

Głową w dół – bliżej nietoperzy

Wszystko o nietoperzach – wykład chiropterologa

 

12:00

Rozmieszczanie schronów dla nietoperzy w parku-arboretum

 

14:00

Zakończenie, wspólne biesiadowanie przy ognisku

 

8 października

 

Co wiesz o przyrodzie? Sprawdź swoją wiedzę. Wypełnij kartę pracy i zdobądź sadzonkę drzewa.

 

Ponadto 9 października, wspólnie z klasami ze Szkoły Podstawowej w Gołuchowie zorganizujemy quest „Skarby dendrologiczne”. Natomiast 10 października odwiedzą nas uczniowie z Technikum Leśnego w Tucholi. Razem będziemy sadzić drzewa. Wyświetlony zostanie także film „Loret – leśnik z charakterem”.

Materiały do pobrania