Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi 2022

22 kwietnia podsumowaliśmy ekologiczną aktywność dzieci dzieci i młodzieży.

W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie z tej okazji przyznaliśmy odznaki „Honorowego Opiekuna Miejsc Przyrodniczo Cennych Gołuchowa”. W tym roku otrzymało ją czternaścioro uczniów. Są nimi: Zuzanna Majda, Malwina Muszyńska i Krzysztof Raczkowski ze Szkoły Podstawowej Sióstr Nazaretanek w Kaliszu. Aleksandra Kędzia, Marlena Cicha, Janka Maciaszek i Nikodem Grzesiak ze Szkoły Podstawowej w Kościelnej Wsi. Agata Klofik, Zuzanna Wieczorek, Wiktoria Jóźwiak, Maria Goździńska, Krzysztof Pawlik, Nikodem Raszkowski i Aleksander Nawrocki ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu.

W Dniu Ziemi rozstrzygnęliśmy również konkurs plastyczny zatytułowany „Żubr – król lasu”. Temat nieprzypadkowy, bowiem pod koniec kwietnia 45 lat temu przyjechały do Gołuchowa pierwsze żubry. Nawiązując do tego faktu, dla uczestników spotkania przygotowaliśmy kilka zdjęciowych kadrów z historii zagrody, a prezentację zatytułowaliśmy „Od Podkówki do Poresta”.

Podsumowanie aktywności ekologicznej i konkursu plastycznego miało miejsce w obiekcie Obora. Odznaki zostały wręczone przez Dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie Ewę Jedlikowską oraz Wójta Gminy Gołuchów Marka Zdunka.

Wyniki konkursu:

I miejsce – Maria Goździńska ze Szkoły Podstawowej nr 15 im. Szarych Szeregów w Kaliszu
II miejsce – Dagmara Pływaczyk z Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim
III miejsce – Iza Stasiak ze Szkoły Podstawowej w Kucharkach

Wyróżnienia:

  • Julia Cyrulewska z Zespołu Szkół Publicznych w Taczanowie Drugim
  • Martyna Deka ze Szkoły Podstawowej nr 10 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu
  • Roksana Krucka ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Juliusza Słowackiego w Kaliszu
  • Zuzanna Majda ze Szkoły Podstawowe Sióstr Nazaretanek w Kaliszu
  • Marta Suchanecka Szkoły Podstawowej nr 6 im. Henryka Sienkiewicza w Kaliszu

W ramach obchodów ekologicznego święta naszej planety zaprosiliśmy dzieci do udziału w warsztatach stolarskich, podczas których wykonali swoje drewniane zabawki pod okiem instruktorów z pracowni Dzikie Dzieci z Warszawy.

Dzień Ziemi jest inicjatywą Organizacji Narodów Zjednoczonych. Jest to święto podkreślające rolę środowiska, w którym żyje człowiek i konieczność racjonalnego korzystania z zasobów przyrody.