Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Jesienny numer „Zagajnika”

Jesienny numer „Zagajnika”

Widząc jesienny numer Zagajnika, pierwszym co rzuca się w oczy jest okładka, na której widnieje aparat należący do Adama Bencala. Jego prace można aktualnie oglądać na wystawie czasowej w Muzeum Leśnictwa – Oficynie.

„Dźwięk analogowej migawki to coś pięknego” jest tytułem rozmowy z fotografem, którą przeczytać możemy w aktualnym wydaniu naszego czasopisma. Opowiada on o fotografii analogowej, znacząco różniącej się i wymagającej większego nakładu pracy niż rozpowszechniona dzisiaj fotografia cyfrowa.

„Zagajnik” w wersji online dostępny jest w tym miejscu.

Poza tym, w numerze znajdziemy podsumowania edukacyjnych wydarzeń w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie, takich jak Wielki Dzień Pszczół czy konkurs „Imiona dla żubrów”. Jak zawsze zajrzymy do archiwum fotograficznego OKL, tym razem by zobaczyć dawne zdjęcia parku-arboretum wykonane jesienią. Przyjrzymy się także kolejnemu eksponatowi z muzealnej kolekcji, jakim jest niezwykle okazałe trofeum myśliwskie – skóra niedźwiedzia. Na zakończenie możemy zapoznać się z podsumowaniem badań nietoperzy oraz dowiedzieć się więcej o drzewoterapii. 

Zapraszamy do lektury!