Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Nagrodzona publikacja

Nagrodzona publikacja

Informator OKL z I miejscem

Miło nam poinformować, że informator opisujący walory kulturowe i przyrodnicze Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, wydany w 2020 roku w dwóch wersjach językowych (angielskiej i niemieckiej) zdobył w 29 Ogólnopolskim Przeglądzie Książki Krajoznawczej i Turystycznej I miejsce w kategorii Informatory krajoznawcze i foldery.

Jury Przeglądu, w którego skład wchodzili eksperci rynku wydawniczego, obradowało 23 października w Centralnej Bibliotece PTTK w Warszawie, a kryteria oceny określał regulamin Przeglądu.

Nagroda została przyznana ex aequo Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie oraz Polskiej Organizacji Turystycznej za publikację „Polska. Wszystko, co kochasz”.

Ośrodek otrzymał statuetkę oraz dyplom. Oddzielny dyplom otrzymuje autorka tekstu do przewodnika pani dr inż. Barbara Czołnik, której gorąco dziękujemy za współpracę. Podziękowania kierujemy również do pani Magdaleny Bernas-Kujawińskiej i pana Krzysztofa Kujawińskiego, osób tłumaczących tekst na języki obce.

Ogólnopolski Przegląd Książki Krajoznawczej i Turystycznej od lat promuje publikacje o tematyce krajoznawczej i turystycznej, przekazujące wiedzę o bogactwie i dorobku kulturowo-historycznym naszego kraju. Jego organizatorami są: Międzynarodowe Targi Poznańskie, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze.

Tegoroczny Przegląd patronatem objęły instytucje związane z działalnością wydawniczą i promocją turystyki w Polsce, m.in.: Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii, Polska Organizacja Turystyczna, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie, miesięcznik „Poznaj Swój Kraj”, Portal Wydawca.com.pl, TTG Dziennik Turystyczny.