Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Warsztaty dla nauczycieli

Warsztaty dla nauczycieli

Geocaching i inne gry terenowe w edukacji przyrodniczej były tematem warsztatów, które przygotowaliśmy wraz z Ośrodkiem Doskonalenia Nauczycieli w Kaliszu

Nauczyciele w części teoretycznej poznali możliwości realizacji zajęć edukacyjnych w Gołuchowie oraz wydawnictwa Ośrodka Kultury Leśnej i Centrum Informacyjnego Lasów Państwowych wspomagające pracę pedagogów w rozwijaniu tematyki przyrodniczo-leśnej oraz zagadnień zrównoważonego rozwoju. Konsultantka ODN w Kaliszu w zakresie nauczania przedmiotów przyrodniczych wskazywała m.in. na umiejętności kształtowane na zajęciach w terenie. W Gołuchowie gościli nauczyciele ze szkół w Kaliszu, Raszkowie, Korzeniewie, Sobótce, Smolicach i Roszkach.

Warsztaty były częścią projektu edukacyjnego związanego z obchodami Dnia Ziemi, na który złożyły się rozstrzygnięcia konkursów i akcji prowadzonych w Ośrodku Kultury Leśnej, warsztaty stolarskie dla dzieci zrealizowane wraz z pracownią Dzikie Dzieci oraz warsztaty on-line dla młodzieży rozwijające wiedzę o żubrze europejskim zorganizowane we współpracy ze studentami Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu skupionymi w Sekcji Edukacji Przyrodniczo-Leśnej Koła Naukowego Wydziału Leśnego.