Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Wszystko o pszczołach i nietoperzach w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Wszystko o pszczołach i nietoperzach w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Za nami kolejne wydarzenie promocyjno-edukacyjne DZIEŃ dla PSZCZÓŁ, NOC dla NIETOPERZY. W Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie pojawiły się tłumy mieszkańców i turystów, którzy wzięli udział w licznych atrakcjach.

Impreza rozpoczęła się o godzinie 12:00 na scenie, na polanie przy Oficynie. Gości powitała Ewa Jedlikowska, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Część pierwsza wydarzenia – DZIEŃ dla PSZCZÓŁ – została zorganizowana w okolicy wiaty widokowej przy Dybulu. Tam odbyły się pokazy bartnicze, prelekcje o pszczołach i lesie. Dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach oraz grze terenowej Plaster Miodu. Przeprowadzono także warsztaty budowy domków dla owadów.

Gwiazdą wydarzenia był zespół KOMBI Łosowski. Artyści zagrali swoje najnowsze utwory, jaki i od dawna już znane przeboje. Publiczność dopisała. Występ był prawdziwą muzyczną ucztą.

O godz. 19:30 rozpoczęła się NOC dla NIETOPERZY. Po zmroku uczestnicy wydarzenia odkrywali tajemnice i pozytywne strony tych mało znanych ssaków. Zebrani obejrzeli występ Natalii Kolassa, finalistka Ogólnopolskiego Konkursu Bajarze z Leśnej Polany im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Ponadto podczas imprezy można było korzystać z oferty przygotowanej przez Zarząd Okręgowy Polskiego Związku Łowieckiego w Kaliszu, który zaprosił na pokazy łucznicze i sokolnicze oraz pokaz kulinarny z degustacją.

Nie zabrakło także produktów pochodzenia leśnego – Dobre z Lasu – dań z food trucków przygotowanych z dziczyzny.

Dodatkową atrakcją była pszczoła, z którą można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Wydarzenie patronatem honorowym objęli: Minister Klimatu i Środowiska oraz Dyrektor Generalny Lasów Państwowych. Patronat medialny sprawowali: Echa Leśne, Głos Lasu, TVP 3 Poznań, Kalisz24info, Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.