Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Wystawa ,,50 fotografii z gór i lasów" autorstwa Adama Bencala w Muzeum Leśnictwa

Wystawa ,,50 fotografii z gór i lasów" autorstwa Adama Bencala w Muzeum Leśnictwa

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zaprasza do zwiedzana wystawy pt. ,,50 fotografii z gór i lasów" w galerii w Muzeum Leśnictwa - Oficynie. Wystawie towarzyszy informator, w który można zaopatrzyć się podczas zwiedzania ekspozycji.

Autorem zdjęć i jednocześnie twórcą wystawy jest Adam Bencal – leśniczy w Nadleśnictwie Śnieżka oraz absolwent Wydziału Leśnego Akademii Rolniczej im. Augusta Cieszkowskiego w Poznaniu oraz Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze, uczestnik kilku edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników, organizowanego przez Ośrodek.

Na wyjątkowość fotografii autora wystawy wpływ ma kilka składowych. Tradycja fotograficzna, ręczna obróbka każdego fotogramu oraz wykonywanie zdjęć za pomocą aparatu skrzynkowego.

Wystawa w Muzeum Leśnictwa jest trzecią indywidualną prezentacją fotografii Adama Bencala w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Składają się na nią zdjęcia ludzi napotkanych podczas prac w lesie, krajobrazów i detali roślin, a prezentowane prace należą do kilku cykli: ,,Leśni ludzie", ,,Praca w lesie" oraz ,,Góry".

Wystawę można oglądać do 30 listopada. 

tekst: Beata Pustelnik