Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Z młodzieżą o wartości lasu. Kolejne porozumienie podpisane

Z młodzieżą o wartości lasu. Kolejne porozumienie podpisane

Kolejni uczniowie dołączą do grona młodzieży, która korzysta z oferty Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Wiedzę na temat lasu – jego bogactw, sposobów ochrony i możliwości efektywnego wykorzystywania zasobów leśnych tym razem pracownicy OKL-u przekażą wychowankom Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego.

Porozumienie podpisane przez Ewę Jedlikowską, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie i Justynę Żarczyńską, dyrektor Technikum Leśnego w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego gwarantuje młodym ludziom udział w zajęciach edukacyjnych, akcjach promocyjnych oraz warsztatach.

– Szerzenie wiedzy na temat lasu jest bardzo istotnym elementem edukacji. To niezwykle ważne, by młodzież poznawała wartości leśnych zasobów oraz potrafiła odpowiednio je wykorzystywać – mówi Ewa Jedlikowska, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. – Wspólnie z Panią Dyrektor oraz uczniami ze szkoły w Miliczu będziemy uczestniczyli m.in. w wykładach, konferencjach, lekcjach i wystawach. Nie zabraknie oczywiście zajęć praktycznych, także w terenie. Odbędą się spotkanianz naukowcami, artystami. Zaplanowano również wernisaże i konkursy.

Wcześniej Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie zawarł porozumienie z Zespołem Szkół Leśnych i Ekonomicznych w Brynku.

 

Tekst: Anna Błaszczyk, fot. Technikum Leśne w Miliczu im. prof. Władysława Jedlińskiego