Lista aktualnosci Lista aktualnosci

Powrót

Zapraszamy na łamy „Zagajnika”

Zapraszamy na łamy „Zagajnika”

Chociaż Muzeum Leśnictwa pozostaje tymczasowo zamknięte, zapraszamy do korzystania z pozostałej oferty Ośrodka Kultury Leśnej. Jedną z propozycji są nasze wydawnictwa, a wśród nich cyfrowa wersja kwartalnika „Zagajnik”.

Właśnie ukazał się wiosenny numer naszego czasopisma, a w nim sześć artykułów związanych z aktywnością Ośrodka. Opisujemy m.in. wystawę czasową O Święcie Lasu, którą będzie można oglądać do 31 sierpnia br. w Oficynie. Zamieszczamy wywiad z Janem Papiną – autorem największej w Polsce płaskorzeźby Bitwa pod Grunwaldem i jednocześnie twórcą trzytonowego dzieła z naszego muzeum.

W „Zagajniku” można przeczytać również o „strusiej kraszance”, roli drewna w wyrobach artystycznych, a także o dziewiętnastowiecznych pamiętnikach gołuchowskiego ogrodnika. Dla miłośników zwierząt polecamy artykuł charakteryzujący konika polskiego.

Zapraszamy do lektury.

Lektura kwartalnika to dobra okazja, aby obcować z rodzimą kulturą i sztuką, nawet gdy większość placówek kulturalnych pozostaje zamknięta. Mamy nadzieję, że czasopismo przybliży czytelnikom działania Ośrodka i zainspiruje do wiosennych odkryć.