Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Bajarze z Leśnej Polany” – XV edycja

„Bajarze z Leśnej Polany” – XV edycja

Zapraszamy do udziału w Ogólnopolskim Konkursie „Bajarze z Leśnej Polany” im. redaktora Andrzeja Zalewskiego.

Gawędziarze, podzielcie się z nami leśnymi opowieściami! Mogą nimi być osobiste przeżycia, wspomnienia o lesie zebrane wśród bliskich, historie prawdziwe lub te, które podpowiada wam wyobraźnia. Chętnie posłuchamy, jak piękną polską mową kreślicie obraz przyrodniczego bogactwa i miejsca człowieka w tej mozaice kolorów, zapachów oraz brzmień. 
Rozbudźcie wyobraźnię słuchaczy. Ubierajcie opowieść w staromodne słowa albo snujcie współczesną narrację. Stosujcie językowe zabawy, wplatajcie ulubione słówka i powiedzonka, rymujcie, jeśli taka wasza wola. Kiedy będziecie gotowi, nagrajcie swoje wystąpienie w formie wideo i prześlijcie do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, organizatora konkursu. Oceni je jury. Na laureatów czekają nagrody o wartości: 2000 zł, 1000 zł i 500 zł oraz wyróżnienia w formie upominków.
Tegoroczny konkurs odbędzie się 26 i 27 maja. W pierwszym dniu wyemitujemy nadesłane filmy na naszej stronie internetowej, w kolejnym – spotkamy się w Gołuchowie na uroczystym wręczeniu nagród. Na zgłoszenia udziału czekamy do 31 marca, a na materiał filmowy – do 22 kwietnia br. 
Honorowy patronat nad wydarzeniem objęli Dyrektor Generalny Lasów Państwowych oraz Rada Języka Polskiego przy Prezydium Polskiej Akademii Nauk. Medialnego wsparcia udzielają TVP3 Poznań, Radio Poznań, kwartalnik „Echa Leśne”, dwutygodnik „Las Polski” oraz portal edukacyjny Ekoedu.com.pl.
Konkurs pomaga dzielić się leśną wiedzą. Budujemy w ten sposób odpowiedzialne postawy wobec przyrody oraz zachęcamy do częstego bywania w lesie i mądrego korzystania z jego zasobów. 


Więcej informacji, regulamin i karta zgłoszenia pod tym linkiem.

 

Patronat medialny: