Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Inspiracje leśne VI” w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

„Inspiracje leśne VI” w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie

Malujący artyści z Polski, Niemiec i Holandii wezmą udział w Międzynarodowym Plenerze Artystycznym „Inspiracje leśne VI”, który odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w dniach 5–14 sierpnia 2022 r. Głównym motywem ich pracy będzie naturalne dziedzictwo gołuchowskiego parku-arboretum.

Aleje, zwarte zadrzewienia, ujmujące pomniki przyrody uwiecznią na blejtramach i akwarelowym papierze. Część z prac pozostanie w Gołuchowie, inne wyjadą wraz z artystami, by w nowych miejscach inspirować kolejne osoby do wizyty w miejscu, gdzie leśnicy od dziesiątek lat z należnym szacunkiem odnoszą się do spuścizny minionych pokoleń. Pielęgnują, chronią, sadzą, odtwarzają piękno krajobrazu, opiekują się zabytkami.

Ośrodkowi Kultury Leśnej – organizatorowi wydarzenia – partnerują Kunstverein Templin e.V. oraz Niezależne Europejskie Stowarzyszenie Twórców Nest-Art im. Ewy Dąbrowskiej z Polic.

Uroczyste rozpoczęcie pleneru w dniu 5 sierpnia to jednocześnie finisaż wystawy „Przyroda w Malarstwie Twórców Niezależnego Europejskiego Stowarzyszenia Twórców Nest-Art im. Ewy Dąbrowskiej" w Muzeum Leśnictwa – Powozowni. Nie przyjdzie jednak długo czekać na kolejną prezentację malarstwa, gdyż wizyta artystów w Gołuchowie zakończy się poplenerową wystawą, na która już dzisiaj zapraszamy (14 sierpnia, Powozownia, godz. 14:00).

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie od wielu lat, goszcząc artystów z różnych środowisk twórczych, sprawuje mecenat nad sztuką inspirowaną lasem. Plener to okazja nie tylko do pracy, ale też dzielenia się doświadczeniem.

Korzystając z wakacyjnej aury, zapraszamy wszystkich chętnych do przyjazdu do Gołuchowa, gdzie przez dziesięć dni będzie można podglądać pracę artystów, porozmawiać z nimi, a nawet uzyskać kilka cennych wskazówek dotyczących warsztatu malarzy.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawują: Telewizja Polska S.A. Oddział w Poznaniu, Radio Poznań oraz portal kalisz24 info.

Wsparcia finansowego dla projektu udzieliła Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

 

Wydarzenia towarzyszące MPA „Inspiracje leśne VI"

7 sierpnia 2022 r. (park-arboretum przy Chałupie – leśniczówce 12:00–16:00)
Malowanie owadów z artystami podczas Wielkiego Dnia Pszczół.

10 sierpnia 2022 r. (wiata edukacyjna przy Oborze, 10:00–14:00)
Warsztaty artystyczne dla młodzieży w wieku 12-15 lat „Zaczarowany las/Zaczarowana łąka" (trwają zapisy pod tym adresem).

12 sierpnia 2022 r. (Muzeum Leśnictwa – Powozownia, godz. 18:00)
„Lodowi wojownicy. Historia zdobywania ośmiotysięczników zimą" - spotkanie autorskie z Danutą Piotrowską – fotografikiem, autorką albumów dokumentujących wyprawy himalaisty Tadeusza Piotrowskiego.

tekst: Alicja Antonowicz