Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Mój Las”

„Mój Las”

Podsumowanie XXVII edycji konkursu „Mój Las” na szczeblu regionalnym odbyło się 28 stycznia 2014 roku.

W sali kolumnowej zabytkowej „Powozowni" Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie 28 stycznia 2014 r. odbyło się podsumowanie XXVII edycji konkursu „Mój Las" na szczeblu regionalnym. Na uroczystość przybyli laureaci i wyróżnieni w konkursie wraz z opiekunami.
Do konkursu napłynęło 21 prac z okręgu kaliskiego. Tematyka tegorocznych dzieł, jak co roku, skupiała się wokół zagadnień przyrodniczych. Uczniowie ze szkół podstawowych mieli za zadanie pokazać las w czterech porach roku lub podzielić się swoimi spostrzeżeniami poczynionymi podczas leśnych wędrówek. Gimnazjaliści zmierzyli się z tematem „lasów wielofunkcyjnych". Wszystkie prace były przemyślane, a do tego bardzo kolorowe. Jury konkursowe, pod przewodnictwem Benedykta Roźmiarka, dyrektora OKL, po przeanalizowaniu nadesłanych utworów wyłoniło laureatów konkursu. Pod ocenę brana była wartość merytoryczna pracy oraz samodzielność w wykonaniu, oryginalność i ogólna estetyka. Najlepsze dzieła zostały wysłane do Zarządu Głównego Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Leśnictwa i Drzewnictwa w Warszawie, gdzie wezmą udział w drugim, krajowym etapie konkursu.
W I kategorii wiekowej (uczniowie klas I–III szkół podstawowych) I miejsce zajęła Martyna Olszyna a II – Zuzanna Masłowska. Obie laureatki są uczennicami Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie. III miejsce przyznano Aleksandrze Jakomulskiej ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku. W tej kategorii jury wyróżniło również pięć prac przygotowanych przez uczniów: Katarzynę Pilarską oraz Tomasza Matusiakowskiego z Zespołu Szkół Publicznych nr 3 w Pleszewie, Wiktorię Stasiak i Piotra Jakubek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp. oraz Anastazję Piekarską i Aleksandra Świętaszczyka ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Turku.
W kolejnej kategorii skierowanej do uczniów klas IV–VI szkół podstawowych komisja konkursowa nagrodziła pierwszym i drugim miejscem prace uczennic: Wiktorii Warkockiej i Alicji Grygiel. III miejsce otrzymały ex aequo dwie uczennice: Emilia Paterek i Joanna Waleńska. Przyznano również wyróżnienie dla Patryka Chałupniczaka. Wszystkie laureatki oraz wyróżniony przyjechali do Ośrodka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Koźminie Wlkp.
W kategorii dla gimnazjalistów jury wyróżniło pracę Natalii Celka z Gimnazjum nr 1 w Jarocinie. Podczas uroczystego finału konkursu nagrodzeni otrzymali dyplomy oraz upominki ufundowane przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie. Na zakończenie, jak co roku, zaproszeni goście mieli możliwość zwiedzania Muzeum Leśnictwa.