Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Przestrzenie własne”

„Przestrzenie własne”

18 marca udostępniono kolejną wystawę w Muzeum Leśnictwa

Marian Małecki, Krzysztof Ryfa i Natalia Wegner to uczestnicy przedsięwzięć artystycznych skupieni w Galerii 33 w Ostrowie Wielkopolskim. W salach wystaw czasowych Powozowni Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie prezentują swoje dokonania artystyczne, których tematem przewodnim jest przyroda.

Marian Małecki za pośrednictwem ażurowych instalacji przedstawił siebie i rodzinę wkomponowanych w otaczającą ich rzeczywistość. Kształtem, kolorem, światłem, materiałem odniósł się do towarzyszącego mu świata, przenosząc jednocześnie widza w przestrzeń, którą on sam jedynie rozumie. Widz staje się odbiorcą własnych odczuć, przemyśleń, staje się uczestnikiem dzieła. Można tego doświadczyć wchodząc w przestrzeń instalacji, będąc jednocześnie jej częścią.

Zdecydowanie odmienną jest wypowiedź Natalii Wegner, która przy pomocy kawałków kolorowych strzępów papieru opowiada o otaczającej Ją przyrodzie. Poukładana warstwami materia wprowadza nas w świat znakomitego kolażu, oddając przestrzeń, barwę i światło obserwowanego przez artystkę krajobrazu, zapraszając jednocześnie widza do głębokich, uważnych obserwacji.

Krzysztof Ryfa ze swą twórczością jawi się jako prawie tradycjonalista. Prawie, bowiem zastosowane techniki malarskie, materiał, na który kładziona jest farba, dobór kolorów, kompozycje poszczególnych dzieł wprowadzają nas w zaskakujący świat wyobraźni artysty, ale też i widza. Widz zmuszony zostaje do interpretacji dzieła, które tylko z pozoru jest obciążone bezpośrednim przekazem.

 Fragment wystawy z pracami K. Ryfy  

Tych kilka słów niech zachęci Państwa do odwiedzenia wystawy Przestrzenie własne". Wystawy, której tytuł nabiera indywidualnego, uzależnionego od obiorcy znaczenia.

Niestety od 20 marca muzea i galerie w Polsce są nieczynne. Z osobistą wizytą musicie Państwo poczekać do czasu zniesienia obostrzeń związanych z pandemią. Wystawa dostępna będzie do 28 maja. Teraz zapraszamy do zapoznania się z namiastką w postaci niedoskonałych zdjęć zamieszczonych w sieci.

Konrad Bul