Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Zmieniajmy złe nawyki”

„Zmieniajmy złe nawyki”

Z początkiem roku gimnazjaliści wielkopolskich szkół zostali zaproszeni do udziału w konkursie na pracę plastyczną, która w satyryczny sposób ukazywałaby ludzkie, złe nawyki odnoszące się do lasu i korzystania z jego dóbr.

Prace zgłoszone do konkursu miały pobudzać do śmiechu, ale i głębszych przemyśleń. Wśród 42 nadesłanych najwięcej dotyczyło problemu zaśmiecania, kilka odnosiło się do hałasowania w lesie, pojedyncze – do jazdy quadami, wycinania drzew na choinki i rozpalania ognia. Wiele z nich zawierało hasła nakłaniające do ekologicznej postawy. Jury pod przewodnictwem dyrektora Ośrodka Kultury Leśnej, biorąc pod uwagę ujęcie tematu i estetykę wykonania pracy, przyznało trzy nagrody, w tym dwie ex aequo, oraz cztery wyróżnienia:

I nagroda – Dominika Konieczna (Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu)
II nagroda – Oliwia Klimek (Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Kaliszu)
III nagroda – Weronika Skowrońska (Gimnazjum w Gołuchowie)
                    Anna Dzierla (Gimnazjum nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie)

Wyróżnienia:
Agnieszka Pietrzak (Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wlkp.)
Maria Burchardt (Gimnazjum nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie)
Kinga Ferenc (Gimnazjum w Kowalewie)
Krzysztof Łączniak (Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie)

Gratulujemy laureatom!

W konkursie wzięły udział: Gimnazjum nr 1 im. Ks. Stanisława Konarskiego w Jarocinie, Gimnazjum w Gołuchowie, Publiczne Gimnazjum Sióstr Salezjanek im. św. Jana Bosko w Ostrowie Wlkp., Gimnazjum nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie, Gimnazjum nr 3 im. Polskich Noblistów w Kaliszu, Gimnazjum nr 4 im. Marii Dąbrowskiej w Kaliszu, Gimnazjum nr 9 im. Jana Pawła II w Kaliszu, Gimnazjum w Kowalewie.
Prace konkursowe zostaną zaprezentowane na wystawie towarzyszącej obchodom Dnia Ziemi, 29 kwietnia w „Powozowni" Ośrodka Kultury Leśnej. Zapraszamy do zwiedzania i uczestnictwa w tym edukacyjnym wydarzeniu.