Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Bajkowa wystawa

Bajkowa wystawa

„Za górami, za lasami… Zwierzęta leśne w bajkach i baśniach” to nowa wystawa w Muzeum Leśnictwa, która powstała z myślą o całych rodzinach. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Budynek Powozowni zamienił się w portal do bajkowego lasu. Zabierzcie się z nami w magiczną podróż do świata, w którym wszystko może się zdarzyć. Poczujcie się jak w bajce, lecz bądźcie ostrożni! Czeka Was spotkanie oko w oko z wilkiem, lisem, sową i wieloma innymi zwierzętami leśnymi, które zamieszkują strony baśniowych opowieści.

22 maja o godz. 11.00 w budynku Powozowni odbył się wernisaż wystawy. Niezwykłą atrakcją podczas otwarcia były drapieżne ptaki prezentowane przez Piotra Nadolskiego, dla którego sokolnictwo jest pasją i sensem życia. Wysłuchaliśmy interesującej opowieści o ptakach, poznaliśmy kruka Perłę, sowę Płomykówkę Elbi, jastrzębia Harrisa Bonitę i młodego puchacza. 
Dziesięcioro szczęśliwców spośród uczestników wernisażu wzięło udział w pokazie lotu jastrzębia. Ogromną radość sprawiło trzymanie rękawicy z przynętą dla Bonity, która dodatkowo zachęcona komendą swojego opiekuna, latała między dziećmi.

Po pamiątkowych zdjęciach z Bonitą nadeszła pora na słodki poczęstunek, z leśnym tortem w roli głównej.

Zapraszamy do oglądania wystawy do 11.08.2024 r. 

Tekst: Natalia Bednarska