Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Dzień Drzewa

Dzień Drzewa

Spotkanie edukacyjne z seniorami

9 października świętowaliśmy Dzień Drzewa wspólnie z członkami Sekcji Bioróżnorodności Uniwersytetu Trzeciego Wieku Calisia w Kaliszu. Przy sprzyjającej pogodzie, pełni dobrej energii i zapału do pracy posadziliśmy w parku-arboretum pięć lip. Młode drzewka wzbogaciły kolekcję wiekowych już lip dziewiętnastowiecznych. Tym działaniem włączyliśmy się także w akcję SadziMY.

Sadzenie było świetną okazją do rozmów o roli drzew, ze szczególnym podkreśleniem ich znaczenia dla klimatu i świata zwierząt. Drzewa i krzewy składają się na różnorodność biologiczną naszej planety, a w gołuchowskim parku-arboretum mamy szansę poznać nie tylko rodzime gatunki, ale też te pochodzące z Ameryki Północnej i Azji.

Podczas obchodów Dnia Drzewa zrealizowaliśmy marsz na orientację, który był okazją do pogłębienia sprawności we wnikliwym obserwowaniu przyrody i rozwiązania zadań na ścieżce edukacyjnej.  Nie sposób było przejść obojętnie obok opadłych, przebarwionych już liści. W trakcie spaceru spontanicznie powstawały jesienne bukiety. Edukacyjne spotkanie w Gołuchowie zakończyło się zwiedzeniem wystaw w Muzeum Leśnictwa.

 

Tekst: Alicja Antonowicz, Joanna Mróz