Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Edukacja kluczem do bezpieczeństwa

Edukacja kluczem do bezpieczeństwa

Sala edukacyjna „Ognik” to nowo wyremontowane pomieszczenie w budynku Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Zostało ono wyposażone w nowoczesny sprzęt multimedialny, dzięki któremu najmłodsi – i nie tylko – mogą poznać podstawowe zasady bezpieczeństwa. 
Dziś odbyło się uroczyste otwarcie sali. Wśród zaproszonych gości, którzy przyczynili się do powstania inwestycji, był Adam Kozyra, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. 

OKL, na mocy porozumienia z pleszewską PSP, wyposażył pomieszczenia w treningowe AED oraz elementy, dzięki którym potrzebną wiedzą można przekazać w łatwy i przystępny sposób. Uczymy się przez poznawanie i doświadczenie. Nasze działania podyktowane są troską o mieszkańców oraz chęcią realizowania misji związanej z zapewnieniem bezpieczeństwa.

Jak podkreśla bryg. Roland Egiert, komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, wkrótce na stronie internetowej PSP zostanie udostępniony formularz, poprzez który możliwe będzie zapisywanie się do udziału w zajęciach. Uczestnicy dowiedzą się jak dbać o bezpieczeństwo w domu, lesie, nad wodą. Nauczą się zasad reanimacji. Zdobędą wiedzę na temat zagrożeń związanych z ogniem, czy niewłaściwym użytkowaniem sprzętów elektrycznych.

Interaktywne urządzenia zachęcają do nauki. Dzięki nim można osobiście ugasić pożar, zapobiec porażeniu prądem, czy też rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową. To doskonały sposób na zapoznanie się z nierzadko trudnymi tematami związanymi z ratowaniem życia i zdrowia. 

Dzisiejsze spotkanie było także okazją do podsumowania działań rocznych Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie. Zorganizowana została narada, podczas której omówiono najważniejsze dokonania i przedstawiono plany na przyszłość