Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Edukacyjna współpraca

Edukacyjna współpraca

Jak dbać o las? W jaki sposób czerpać z bogactwa lasów? Co ciekawego można spotkać w lasach? Na te i wiele innych pytań odpowiedzi znajdą uczniowie Zespołu Szkół Leśnych i Ekonomicznych w Brynku, którzy wezmą udział w zajęciach, wystawach i akcjach promocyjnych organizowanych przez Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Współpraca między placówką a jednostką została zawarta na mocy porozumienia podpisanego przez Ewą Jedlikowską, dyrektor Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie i Agnieszkę Ohsmann, dyrektor Zespołu Szkół Leśnych i Ekonomicznych w Brynku.

W ramach wspólnych działań będą organizowane wykłady, konferencje oraz inne przedsięwzięcia dydaktyczne. Nie zabraknie oczywiście zajęć praktycznych, także w terenie. Odbędą się spotkania z naukowcami, artystami. Zaplanowano również wernisaże i konkursy.

Przekazywanie wiedzy o lasach to niezwykle ważny element edukacji. Środowisko leśne wpływa bowiem pozytywnie na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka oraz stanowi czynnik kształtujący cały ekosystem.

Tekst: Anna Błaszczyk