Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Edukacyjne zabawy – ferie w OKL-u

Edukacyjne zabawy – ferie w OKL-u

 

Gra terenowa, wizyta w Muzeum Leśnictwa, edukacyjne zabawy – to tylko niektóre z atrakcji zorganizowanych w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie w ramach oferty „Spędź z nami ferie zimowe”.

W miniony czwartek, 22 lutego, dzieci – w tym harcerze ze Związku Harcerstwa Polskiego Hufiec ZHP Kalisz im. ks. hm. Stanisława Piotrowskiego – uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez pracowników OKL-u. Dzień rozpoczął się od zgłębiania wiedzy na temat największego ssaka lądowego w Europie – żubra.

Uczestnicy dowiedzieli się m.in. gdzie żyją żubry, jakie są ich zwyczaje, ulubione przysmaki oraz tego, w jaki sposób można odróżnić samicę od samca. Następnie wszyscy wzięli udział w grze terenowej. Finał miał miejsce przy Pokazowej Zagrodzie Zwierząt. Tam można było zobaczyć żubry oraz innych mieszkańców – koniki polskie, daniele, dziki. Po powrocie zostało zorganizowane zwiedzanie Muzeum Leśnictwa – Powozowni i Owczarni. Nie zabrakło także warsztatów pirograficznych oraz zabaw sensorycznych.

Dzieci otrzymały upominki w postaci książeczek pt. „Wesołe żubrzę”. Wydarzenie zwieńczyło spotkanie z maskotką sowy – symbolem mądrości.