Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Europejskie Dni Dziedzictwa

Europejskie Dni Dziedzictwa

Zapowiedź wydarzenia

Ośrodek Kultury Leśnej w Gołuchowie po raz trzeci zaprasza na obchody Europejskich Dni Dziedzictwa w Muzeum Leśnictwa.

W dniach 19–20 września przygotowaliśmy dla zwiedzających bezpłatny wstęp do obiektów muzealnych – Powozowni i Oficyny. Szczególnie zachęcamy do obejrzenia wystawy pt. Migawki z przeszłości, czyli leśnicy w starej fotografii dostępnej już dziś w galerii na parterze w budynku Oficyny lub wirtualnie na naszej stronie internetowej od soboty (19 września). Wystawa prezentowana będzie do końca bieżącego roku.

Nowa ekspozycja czasowa powstała ze zbiorów Ośrodka i wpisuje się w obchody tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa przebiegającej pod hasłem „Moja droga”!
Spotykamy się tu z leśnikami będącymi na różnym etapie swej życiowej drogi. Dlatego też zobaczymy jej początek – młodych adeptów leśnictwa, wkraczających do leśnego zawodu, środek – pracę, rodzinę, podróżowanie, a także i koniec – pogrzeb.
Życie każdego z nich niejednokrotnie determinowane było losami naszego kraju. Ze względu na przyjęte ramy czasowe, od początku do połowy XX wieku, wielu z przedstawionych tu bohaterów, zarówno tych zidentyfikowanych, jak i tych bezimiennych spotkało na swej drodze czasy wojny. Niektórzy z nich na latach okupacji swą ścieżkę zakończyli, inni poszli dalej.

Zapraszamy zatem Państwa do zapoznania się z zatrzymanymi w fotograficznych kadrach ścieżkami życiowymi dawnych leśników.

 

Tekst: Joanna Kostka