Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

„Ferie z żubrem”

„Ferie z żubrem”

Zapraszamy dzieci do zgłębiania wiedzy o największym ssaku lądowym Europy i zdobywania nagród

Jak wygląda? W jaki sposób się zachowuje? Co je? Kiedy się rodzi? Dlaczego go chronimy? To pytania, na które odpowiedzi będziecie znajdować na naszej stronie internetowej w kolejne dni tygodnia, od 11 do 15 stycznia. Opowieściom o żubrze będą towarzyszyć quizy, kolorowanki, a także wierszyk o żubrzątku. Dla tych, którzy wezmą udział w edukacyjnej zabawie, wytrwają z nami przez pięć kolejnych dni i zrealizują zaproponowane przez nas zadania, mamy atrakcyjne nagrody: książeczki o żubrach, maskotki, turystyczne worki oraz breloki z jego wizerunkiem.

Zadania będą dedykowane trzem grupom wiekowym: 3-6 lat, 7-9 lat, 10-13 lat. Dla najmłodszych przeznaczone są kolorowanki, wiersze dla dzieci w wieku 7-9 lat, a zgadywanki dedykujemy najstarszej grupie uczestników. Chętnie zobaczymy wypełnione przez Was karty zadań, pokolorowane obrazki, a także filmy, na których recytujecie strofy o żubrze. Można je będzie do nas przesyłać e-mailem na adres: okl@okl.lasy.gov.pl lub umieszczać na naszym fanpage’u. Koniecznie podajcie imię i nazwisko, wiek oraz adres do korespondencji. Osoba, która prześle minimum 5 materiałów odpowiednich dla swojej grupy wiekowej (po jednym z każdego dnia) otrzyma upominki z wizerunkiem bohatera naszej zabawy. Termin nadsyłania prac upływa z dniem 17 stycznia.

Zapraszamy do współpracy rodziców. Wspólna zabawa przyniesie wiele korzyści i uśmiechu. Na dobry, wesoły początek zobaczcie, jakiego koloru jest język żubra.

Żubr odchodzi od lizawki i oblizuje się szarym językiem.

Tekst i foto: Alicja Antonowicz