Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Nowe wydanie „Zagajnika”

Nowe wydanie „Zagajnika”

Dostępne on-line

Ukazał się zimowy numer naszego kwartalnika. Obok tradycyjnej – papierowej formy, można przeglądać wszystkie egzemplarze także w formie elektronicznej na platformie ISSUU, do czego zachęcamy już teraz.

W aktualnym wydaniu zapoznać się można z działalnością Ośrodka w minionym kwartale, a także zagłębić się w historię leśnictwa, poznać wybrane leśne rośliny, czy dowiedzieć się więcej o naszych nowościach wydawniczych. Podsumowany został także projekt „Leśne strofy na lato” i opublikowane najlepsze wiersze wyłonione w konkursie.

Stałych bywalców gołuchowskiego parku-arboretum z pewnością zainteresuje artykuł poświęcony obiektowi, który pojawił się na terenie Dybula. Dawna osada została wzbogacona o zabytkowy, drewniany budynek pełniący kiedyś rolę magazynu szyszek. Prace zakończyły się w tym roku. W artykule przeczytać można o szczegółach jego przeniesienia, konstrukcji i historii. Projekt translokacji i adaptacji budynku ma na celu zachowanie architektonicznego dziedzictwa leśnego oraz wzbogacenie oferty edukacyjnej Ośrodka Kultury Leśnej poprzez rozszerzenie wystaw muzealnych.