Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Nowe wystawy czasowe

Nowe wystawy czasowe

Twórczość Anny Cherubin i zdjęcia Leszka Niejedli od 21 marca 2014 r. można oglądać w Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Anna Cherubin i Leszek Niejedli są wielokrotnymi uczestnikami i laureatami Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Amatorskiej Leśników, organizowanego przez Ośrodek Kultury Leśnej.

Anna Cherubin prezentuje w Gołuchowie swoje obrazy oraz kraszanki. Jej ulubionym motywem w malarstwie, oprócz portretów i pejzaży są, jak mówi: kieleckie chałupy strzechą kryte. Ma różnorodne zainteresowania, takie jak wypalanie w drewnie, hafty, robienie pisanek metodą rytowniczą, a także malarstwo na tkaninie.

Leszek Niejedli jest pasjonatem fotografii przyrodniczej. Prze wiele lat pracował w Lasach Państwowych, aktualnie prowadzi zakład usług leśnych. Od ponad dwudziestu lat należy do Lubelskiego Towarzystwa Ornitologicznego i Komitetu Ochrony Orłów. W gołuchowskim Muzeum Leśnictwa możemy oglądać jego fotografie ukazujące przyrodę doliny Bugu i okolic Włodawy.

Wernisaż obydwu wystaw miał miejsce 21 marca 2014 r. w Muzeum Leśnictwa – „Oficyna". Zdjęcia Leszka Niejedli można oglądać do czerwca, a twórczość Anny Cherubin – do sierpnia br. Zapraszamy.