Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Nowa książka wydana nakładem OKL

Nowa książka wydana nakładem OKL

Zapraszamy do lektury

Zbiór rozważań i myśli poszukujących harmonii pomiędzy życiem człowieka a trwałością otaczającej go przyrody znajdziemy w najnowszej książce wydanej nakładem Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, zatytułowanej Pochylając się nad Bożym Stworzeniem.

Artykuły znakomitych autorów, reprezentujących ośrodki naukowe m.in. z Warszawy, Poznania, Lublina i Torunia, tworzą wspólną płaszczyznę poznawczą dla nauk przyrodniczych oraz teologii i filozofii. Ponieważ natura jest ściśle złączona z religią czy kulturą, pomagają ponadto spojrzeć na fenomen Stworzenia w sposób całościowy. 

Pochylając się nad Bożym Stworzeniem. Redakcja: Dariusz J. Gwiazdowicz. Rok wydania: 2021. Liczba stron: 262. Oprawa twarda. Cena: 57 zł. Do nabycia w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Książka podzielona jest na cztery części: Zrozumienie przyrody przez pryzmat teologii i filozofii, Relacja człowiek – przyroda z perspektywy chrześcijańskiej, Dylematy społeczne, Leśnictwo i łowiectwo a kościół katolicki, które poprzedza przedmowa redaktora naukowego, profesora Dariusz J. Gwiazdowicza.
 Publikacja wielokrotnie odsyła czytelnika do źródeł, poszerza jego wiedzę, a także zachęca do dalszych poszukiwań i zgłębienia tematu.