Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Przestrzenie własne

Przestrzenie własne

Kolejna wystawa w Muzeum Leśnictwa

Marian Małecki, Krzysztof Ryfa i Natalia Wegner to uczestnicy przedsięwzięć artystycznych skupieni w Galerii 33 w Ostrowie WielkopolskimTym razem zawitają do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie, by w sali wystaw czasowych Muzeum Leśnictwa zaprezentować wspólną instalację zatytułowaną Przestrzenie własneNa wystawę złożą się prace, które powstały w ciągu ostatnich trzech lat. Zachętą do jej obejrzenia niech będą słowa Natalii Wegner z informatora przygotowanego na okoliczność wystawy:

(…) Marian Małecki rozbije ażurowe konstrukcje-namioty, na których rozepnie twarde, charakterystyczne w kolorze tkaniny pokryte tajemniczymi figurami i wizerunkami. Chęć ich odczytania skłoni do wejścia w obręb instalacji, zajrzenia do jej wnętrza niczym do pokrytej freskami jaskini. Na ścianach wokół pojawią się obrazy wyżej wymienionego Autora oraz Krzysztofa Ryfy i Natalii Wegner. Przynależna blejtramom i papierowi płaskość, zostanie przełamana, jeśli widz zechce podążyć za śladem pędzla, szpachli w głąb wyobrażonych, ocalonych w pamięci widoków, zakotwiczonych w realnym świecie. Świadczą o tym wmontowane w malaturę  fragmenty kory, patyki, kamienie. Wydarty pasek papieru, dodany do kompozycji, okaże się naraz wyznacznikiem przestrzeni, szpalerem dalekiego lasu (…)

Wystawa zostanie udostępniona publiczności u progu wiosny, symbolu odrodzenia, w dniu 18 marca 2021 roku o godzinie 13.00. Potrwa do 31 maja br. Zapraszamy do zwiedzania.

Tekst: Konrad Bul

K