Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Trwają zimowe ferie

Trwają zimowe ferie

Zwiedzamy Wielkopolskę

17 stycznia rozpoczęły się ferie dla dzieci i młodzieży z pięciu województw, w tym dla wielkopolskiego.

Przerwa od nauki to czas na odpoczynek, wyjazdy, spotkania. Warto go spędzić zmieniając otoczenie lub dowiadując się, ucząc nowych rzeczy. Niektórzy skorzystają z zimowych sportów czy zagranicznych wyjazdów. Naszą propozycją na zimowy odpoczynek jest zwiedzanie Wielkopolski – odkrycie regionu przepełnionego historią, kulturą, sztuką. 

Obiekty turystyczne w Wielkopolsce  Zapraszamy do miejsc bardziej i mniej popularnych. Największe miasta województwa, jak Poznań, Gniezno, Leszno oferują bogatą ofertą turystyczną. Obok nich znajdziemy popularne zamki i pałace np. w Kórniku, Rogalinie, Rydzynie. Uroku regionowi nadaje wiele małych miejscowości, w których ukryte są oryginalne muzea, pałace, dworki. Każde z tych miejsc posiada swoją fascynującą historię, a razem tworzą wspólną tożsamość regionu. Miejsca te potrafią zachwycić i zainspirować do dalszych odkryć.

Na początek wielkopolskiej podróży polecamy zespół zamkowo-parkowy w Gołuchowie oraz Ośrodek Kultury Leśnej funkcjonujący na jego terenie. Kilkusetletni zamek jest dziś przede wszystkim świadectwem działalności kolekcjonerskiej Izabelli z Czartoryskich Działyńskiej. Muzeum Leśnictwa z kolei oferuje wystawy stałe i czasowe zlokalizowane w dziewiętnastowiecznych budynkach: Powozowni, Owczarni i Oficynie. Aktualnie dostępne są stałe ekspozycje: „Spotkanie z lasem”, „Technika leśna”, „Kulturotwórcza rola lasu” oraz „Dzieje leśnictwa w Polsce”. Czasowo udostępnione do zwiedzania są prace pokonkursowe XII Ogólnopolskiego Przeglądu Twórczości Artystycznej Leśników, fotografie Łukasza Gwiździela oraz wystawa pszczelarska „Z kolekcji Henryki i Jerzego Gnerowiczów”. W plenerze parku-arboretum od świtu do zmierzchu czeka na Państwa wystawa „Z pamiętników gołuchowskiego ogrodnika".

Filmowe kadry z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie nagrane jesienią 2021 roku

Ponadto zapraszamy do odwiedzania Pokazowej Zagrody Zwierząt, a także do udziału w zbliżających się wydarzeniach edukacyjnych, o których piszemy na naszej stronie internetowej i fanpage'u.

Tekst: Nela Modrzejewska