Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

VII Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej" za nami

VII Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej" za nami

Prezentujemy wyniki

Siódma edycja Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” odbyła się 26 i 27 października w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie. Grand Prix Przeglądu zdobyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi  w Pleszewie za inscenizację ,,Dzieci – śmieci”.

Organizatorom wydarzenia: Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie oraz Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie przyświecał cel zwiększenia wśród dzieci wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania wobec środowiska naturalnego. Zrealizowali go poprzez działania artystyczne oraz zabawę edukacyjną, do których zaprosili uczniów powiatu pleszewskiego, kaliskiego, jarocińskiego i ostrowskiego.

Do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie przyjechało ponad 200 przedszkolaków, uczniów „zerówek” oraz klas I–III szkół podstawowych. 21 występów w ich wykonaniu to nie tylko scenografie, kostiumy i ruch sceniczny, to przede wszystkim treści na temat bezpiecznego zachowania w lesie, na ulicy, w domu i szkole.

Dla małych artystów i osób im towarzyszących przygotowano ponadto ścieżkę edukacyjną, której przejście potwierdzał certyfikat i zdobycie tytułu „Bezpieczny przedszkolak” lub „Bezpieczny uczeń”. Na ośmiu stanowiskach tematycznych związanych z ochroną przeciwpożarową, bezpieczeństwem drogowym i ekologią dzieci spotykały się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, strażnikami leśnymi z Nadleśnictw Syców i Przedborów oraz edukatorami z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Poprzez aktywne działania rozwijały wiedzę i umiejętności.

Wydarzenie przebiegało pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka. Partnerem Przeglądu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Wyłonienie zwycięzców Przeglądu okazało się jednak niezwykle trudne, ponieważ wszyscy wykonawcy wykazali się wspaniałymi zdolnościami i odwagą w publicznym prezentowaniu swoich umiejętności. Jury pod przewodnictwem st. str. Katarzyny Kaganek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie dokonało wyboru, który prezentujemy poniżej.

WYNIKI KONKURSU – Kategoria przedszkolna

I miejsce – grupa ,,Pszczółki” z Przedszkola w Broniszewicach za wykonanie piosenki ,,Piosenka o zasadach na jezdni”

II miejsce – Filip Stefaniak z Przedszkola Publicznego w Lenartowicach za recytację ,,Nie pal ognisk poza wyznaczonymi miejscami”

III miejsce – grupa pięciolatków z Niepublicznego Przedszkola ,,Leśne Skrzaty” z Jarantowa za występ ,,Hartuj ciało”

Wyróżnienia

– Kolorowe nutki z Publicznego Przedszkola w Sobótce za taniec ,,Przedszkolak odblaskowy do bezpiecznej drogi gotowy”

– Inga Ruda z Przedszkola Publicznego w Lenartowicach za recytację ,,Nie męcz zwierząt’’

– Julia Górska z Przedszkola Publicznego w Lenartowicach za odwagę w wykonaniu recytacji ,,Nie zrywaj roślin bez potrzeby”

 

WYNIKI KONKURSU – Kategoria szkolna

I miejsce – Gabriela Karpińska z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za piosenkę ,,Świat w naszych rękach”

II miejsce – Amelia Ginter ze Szkoły Podstawowej w Czerminie za piosenkę ,,Eko – bezpiecznie”

III miejsce – Adama Fras z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za recytację ,,Mali strażnicy przyrody”

Wyróżnienia

- Klasa 2c ,,Uśmiechnięta słoneczka” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Powstańców Wielkopolskich w Pleszewie za inscenizację ,,Ekologia w porach roku”

- Maja Szymczak z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za recytację ,,Eko, eko, ekologia”

Grand Prix Przeglądu uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Królowej Jadwigi w Pleszewie 

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się 22 listopada o godz. 11:00 w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie (Muzeum Leśnictwa – Powozownia). Gratulujemy laureatom i dziękujemy za udział w VII Przegląd Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej”!