Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

W pięknych okolicznościach przyrody

W pięknych okolicznościach przyrody

„W pięknych okolicznościach przyrody” to tytuł wystawy Michała Ogrodowczyka, która uroczyście została udostępniona publiczności 1 lipca 2022 w sali wystaw czasowych w Muzeum Leśnictwa Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie.

Wystawa ze wszech miar zasługuje na miano autorskiej, bowiem Michał Ogrodowczyk jako twórca rewelacyjnych zdjęć, zaprojektował wystawę i towarzyszący jej informator.

Autor swoje spotkanie z fotografią przyrodniczą rozpoczął pod okiem starszego brata Tomasza jeszcze w czasach szkolnych. Jako student Wydziału Hodowli i Biologii Zwierząt Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, a następnie Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej i Teatralnej w Łodzi na wydziale Realizacji Telewizyjnej ze specjalnością operator filmowy, kontynuował i rozszerzał swoje zainteresowania filmowe i fotograficzne.

Zawodowo związany jest z Ośrodkiem Rozwojowo-Wdrożeniowym Lasów Państwowych w Bedoniu. Tam jako operator, montażysta, scenarzysta, autor komentarzy oraz reżyser zrealizował ponad 40 obrazów filmowych.

Jest laureatem międzynarodowych konkursów i festiwali filmów przyrodniczych. Jedna z jego ostatnich produkcji pt. „Leśni mocarze” otrzymała srebrną nagrodę w kategorii Środowisko i ekologia Międzynarodowego Festiwalu Filmów Turystycznych Afryka 2022, który organizowany jest w RPA.

Przez cały czas fotografuje, dokumentując zastane sytuacje przyrodnicze. Z tych to zdjęć dokonał wyboru czterdziestu, które zostały zaprezentowane na wystawie.

Wernisażowi towarzyszył koncert w wykonaniu pań ze szkoły muzycznej Muzzart ze Swarzędza.

tekst: Konrad Bul