Asset Publisher Asset Publisher

Zurück

Wyniki Przeglądu Twórczości Dziecięcej

Wyniki Przeglądu Twórczości Dziecięcej

Ósma edycja Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Ze sztuką bezpieczniej” za nami. Grand Prix Przeglądu zdobyli uczniowie z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzycy za inscenizację ,,Nasza planeta to my”.

Organizatorom wydarzenia: Ośrodkowi Kultury Leśnej w Gołuchowie  i Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie przyświecał cel zwiększenia wśród dzieci wiedzy na temat zasad bezpieczeństwa i prawidłowego zachowania wobec środowiska naturalnego. Zrealizowali go poprzez działania artystyczne oraz zabawę edukacyjną, do których zaprosili uczniów powiatu pleszewskiego, kaliskiego, jarocińskiego i ostrowskiego.

Do Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie przyjechało liczne grono przedszkolaków, uczniów „zerówek” oraz klas I–III szkół podstawowych. 44 występy w ich wykonaniu to nie tylko scenografie, kostiumy i ruch sceniczny, to przede wszystkim treści na temat bezpiecznego zachowania w lesie, na ulicy, w domu i szkole.

Dla dzieci przygotowano również ścieżkę edukacyjną, której przejście potwierdzał certyfikat i zdobycie tytułu „Bezpieczny przedszkolak”/„Bezpieczny uczeń”. Na ośmiu stanowiskach tematycznych związanych z ochroną przeciwpożarową, bezpieczeństwem drogowym i ekologią dzieci spotykały się ze strażakami z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie o OSP w Gołuchopwie, policjantami z Komendy Powiatowej Policji w Pleszewie, strażnikami leśnymi z Nadleśnictwa Taczanów, ratownikami WOPR w Gołuchowie oraz edukatorami z Ośrodka Kultury Leśnej w Gołuchowie. Działając aktywnie rozwijały wiedzę i umiejętności.

Wydarzenie przebiegało pod patronatem honorowym Komendanta Głównego Straży Pożarnej bryg. Andrzeja Bartkowiaka. Partnerem Przeglądu była Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Poznaniu, a współorganizatorem Starostwo Powiatowe w Pleszewie.

Wyłonienie zwycięzców Przeglądu okazało się niezwykle trudne, ponieważ wszyscy wykonawcy wykazali się wspaniałymi zdolnościami i odwagą w publicznym prezentowaniu swoich umiejętności. Jury pod przewodnictwem st. str. Katarzyny Kaganek z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie dokonało wyboru, który prezentujemy poniżej.

WYNIKI KONKURSU – Kategoria przedszkolna

Wyróżnienia

– Grupa 5-6-latków z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jedlcu za występ pt. „Obcemu powiem nie”

– Blanka Szmaj z Przedszkola w Wielowsi za recytację pt. „Burza”

– Grupa Biedronki z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach, Oddział Przedszkolny w Grodzisku za wykonanie tańca pt. „Drzewo”

– Grupa 6-latków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Jarantowie za inscenizację pt. „Nie igraj z ogniem”

– Grupa 4-latków z Przedszkola „Leśne Skrzaty” w Jarantowie za wykonanie piosenki pt. „Ważny numer”

III miejsce dla Grupy Wesołe Skrzaty z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach, Oddziału Przedszkolnego w Zawidowicach za wykonanie piosenki pt. „112 – numer alarmowy”.

II miejsce dla Aleksandry Henka z Zespołu Szkół w Czerminie – Przedszkola w Czerminie za wykonanie piosenki pt. „Wielkie sprzątanie”.

I miejsce dla grupy z Przedszkola w Rusku za inscenizację pt. „Ziemia – mój dom”.

 

WYNIKI KONKURSU – Kategoria szkolna

Wyróżnienia

– Adam Fras z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za recytację wiersza pt. „Ziemia”

– Jakub Witek z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za recytację wiersza pt. „Ekologia”

– Pola Stempniewicz ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pleszewie za wykonanie piosenki pt. „Zielony dom”

– Nikodem Kotowski ze Szkoły Podstawowej w Taczanowie Drugim za piosenkę pt. „Zielony dom”

– Klasa II b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pleszewie za inscenizację pt. „Leśny piknik”

III miejsce dla grupy ze Szkoły Podstawowej w Jankowie Przygodzkim za taniec pt. „Bądź widoczny i bezpieczny w czasie”.

II miejsce dla Nikoli Welke z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za recytacje wiersza pt. „Jak chcesz mieć?”.

I miejsce dla Zofii Roszyk z Zespołu Szkół Publicznych w Lenartowicach za wykonanie piosenki pt. „Poważna sprawa”.

W kategorii Film zostało przyznane wyróżnienie dla Publicznego Przedszkola w Taczanowie Drugim za film pt. „Wiem, umiem, pomagam! – ze strażą bezpieczniej”.

Uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień odbędzie się w Ośrodku Kultury Leśnej w Gołuchowie 30 maja br. o godz. 10:00. Gratulujemy laureatom!